۷ برابر نیاز کشور ذخیره خونی داریم/ تنها در خصوص گروه خونی «O منفی»و سایر گروه‌های خونی منفی اعلام نیاز شده است

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران با بیان اینکه مردم از فردا به صورت عادی به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند، اعلام کرد: ذخیره خون و فرآورده‌های خونی تا پیش از حادثه اخیر، 7 برابر نیاز روزانه کشور بود و بنابراین کمبودی وجود ندارد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،دکتر بشیر حاجی‌بیگی در خصوص استقبال خوب مردم برای اهدای خون در جهت کمک به آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه گفت: قبل از وقوع حادثه تاسف بار زلزله غرب کشور، ذخیره خون و فرآورده‌های آن، به همت اهداکنندگان عزیز خون، بیش از ۷ برابر مصرف روزانه کشور بود که با این ذخایر به راحتی امکان مدیریت و تامین خون و فرآورده‌های مورد نیاز آسیب‌دیدگان حادثه امکان‌پذیر بود.

وی ادامه بود: با وجود ذخیره خونی مناسب، سازمان انتقال خون از اهداکنندگان با گروه خونی «O منفی» و سایر گروه‌های خونی منفی و نیز گروه خونی «Oمثبت»(که می‌تواند دهنده همگانی باشد) درخواست مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون را درخواست کرد که با پاسخ مثبت و مراجعه اهداکنندگان به مراکز انتقال خون مواجه شد.

حاجی بیگی از اهداکنندگانی که در صف‌های طولانی معطل شده‌اند، قدردانی می‌کنیم، تاکید کرد: درخواست مراجعه عادی اهداکنندگان را از صبح روز سه‌شنبه، با توجه به حجم خون اهدایی و ذخیره خونی کشور داریم.

خبرگزاری آنا

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code