ارزیابی سه ماهه عملکرد مدیران شهرستان ری در سال ۹۷

فرماندار ویژه شهرستان ری از تشکیل تیم‌های ارزیابی عملکرد مدیران اجرایی در سال 97 خبر داد و گفت: تیم‌های ارزیاب در حوزه مردمی و سازمانی هر سه ماه یکبار عملکرد مدیران اجرایی را ارزیابی کرده و اگر مسئولی نتواند طبق شاخص‌های تعیین شده عمل کند ، حتماً جابه‌جا خواهد شد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، هدایت‌الله جمالی‌پور، معاون استاندارتهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، دقایقی پیش در آخرین نشست شورای اداری سال ۹۷ شهرستان ری که با حضور ائمه جمعه و مدیران اجرایی این شهرستان در تالار خدمت فرمانداری ویژه ری برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه رجب المرجب اظهار داشت: از خداوند می‌خواهم که بهترین حال و سرنوشت را در سال ۹۷ برای کشور و مردم عزیز ایران قرار بدهد، آغاز سال ۹۷ متعلق به حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام است که حلال مشکلات هستند و امیدواریم به برکت ایشان، مشکلات کشور کم شود.

وی در تشکر از مسئولان در انجام وظایف خود در یک سال گذشته گفت: بر خود لازم می‌دانم تا زحمات همه همکاران و مسئولان که در واقع خدمت‌گذاران مردم و نظام هستند تشکر کنم، با توجه به همه چالش‌ها به‌خصوص در زمینه اعتبارات و مشکلات کمبود منابع مالی، امسال را به پایان رساندیم؛ پایان سال است و لازم است یک بررسی و ارزیابی از فعالیت‌های یک‌ساله خودمان داشته باشیم و اجازه ندهیم که فردایمان هم مانند امروزمان باشیم، بلکه باید تلاش کنیم تا با شناخت و  بر طرف کردن نقاط ضعف و اشتباهات ،یک گام و حتی بیشتر به هدف و جلو برداریم.

فرماندار ویژه شهرستان ری در بخش دیگر صحبت‌های خود با تاکید بر شناسایی نقاط ضعف عنوان کرد: همه ما که امروز در جایگاه خدمت‌گذاری به مردم و نظام قرار داریم نباید فراموش کنیم که با رای مردم و انتخاب مردم به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این جایگاه هستیم؛  این امر یک حق اجتماعی و انسانی مردم بر گردن ما ایجاد کرده است که اگر این حق را به خوبی ادا نکنیم و خودمان را در برابر مردم بیگانه بدانیم و نقش آن‌ها را نادیده بگیریم کاملاً اشتباه است.

وی ادامه داد: ما در برابر همه امور مردم مسئولیم و باید به این حق الناس توجه کنیم، آنچه که جزء مطالبات به حق مردم است و ما انجام ندهیم، گناه کبیره مرتکب شده‌ایم، حق حکومتی مردم را نباید به‌خاطر سلایق شخصی و مسائل شخصی نادیده بگیریم.

 

**سال ۹۷ احسن الحال را برای خودمان بسازیم

جمالی‌پور در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرد: تلاش کنیم در سال ۹۷ احسن الحال را برای خودمان بسازیم، مردم ما مردمان نجیبی هستند و این بارها و در همه زمینه‌ها ثابت شده است.

معاون استاندارتهران بیان داشت: مدیران باید مدیران صبوری باشند و بتوانند در مقابل مطالبات مردم پاسخگو باشند و با آرامش به خواسته‌های مردم توجه کنند، باید این احساس در مردم ایجاد شود که مسئولان با آن‌ها همراه هستند، باید اعتماد مردم را جلب و حفظ کنیم.

فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: نباید با رفتار نامناسب مردم را در مقابل نظام و دولت قرار دهیم، رفتار مناسب به‌ویژه از طرف مسئولان می‌تواند بسیاری از چالش‌ها را از بین ببرد.

 

**موضوعاتی در سال ۹۷ مغفول واقع شد / سال ۹۷ باید همه نقاط ضعف مرتفع شود

فرماندار ویژه شهرستان ری با بیان این‌که یکی از مشکلات اساسی جامعه تفکر اشتباه برخی از مسئولان در مورد جایگاه است، تصریح کرد: برخی از مسئولان به اشتباه فکر می‌کنند حاکم مردم هستند،  در حالی که همه ما در جایگاه خدمت‌گذاران مردم هستیم؛ سال ۹۶ نکاتی وجود داشته که مورد توجه قرار نگرفته است، ولی نباید این اتفاق در سال ۹۷ بیفتد.

جمالی‌پور گفت: مسئولان باید احساس وظیفه را در جامعه ایجاد کنند، مدیر خوب مدیری است که در صحنه حضور داشته باشد و عملیاتی باشد، متاسفانه بعضی از ظواهر مدیریتی باعث انحراف مدیران و دور شدن جامعه و مسئولان شده است و این همان نقطه‌ای است که دشمن از آن استفاده می‌کند.

وی بیان داشت: زمانی که مشکلات اخلاقی در مدیران وجود داشته باشد دشمن موفق می‌شود که نظام از درون دچار مشکل شود و این موضوع سبب دور شدن جامعه از دولت می‌شود و در این شرایط است که نظام می‌تواند آسیب‌پذیر شود.

فرماندار ویژه شهرستان ری افزود: وظیفه مسئولان در این حوزه بسیار سنگین است و باید تلاش کنیم در سال ۹۷ ، مردم بتوانند بدون دغدغه با مدیران ارتباط داشته باشند و مشکلات را مطرح کنند.

معاون استاندار تهران عنوان کرد: در سال آینده تیم‌های ارزیابی را خواهیم داشت و هر سه ماه یکبار هم ارزیابی مردمی و هم سازمانی را از همه عزیزان خواهیم داشت و اگر مسئولی نتواند آن شاخص‌های تعیین شده را رعایت کند، حتماً جابه‌جا خواهد شد و این موضوع تعارف بردار نیست.

 

**زمان به اندازه سرمایه بسیار مهم است

جمالی‌پور با مهم خواندن مدیریت زمان در حوزه مدیریت گفت: یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در  بحث توسعه مدیریت زمان است؛ وقتی ما زمان شناس نباشیم، اصلاً توسعه وجود نخواهد داشت؛ در حقیقت مدیریت زمان ، به اندازه سرمایه در موضوع توسعه و رسیدن  به هدف مهم است و البته به خاطر همین  حساسیت و اهمیت بالا، به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در ارزیابی‌های سال آینده مورد توجه قرار خواهد گرفت.

فرماندار ویژه شهرستان ری در پایان صحبت خود با تاکید بر وظیفه سنگین مسئولان نظام ، یادآوری کرد:حق الناس، بسیار سنگین است، بهر حال کوتاهی ممکن است اتفاق بیفتد و ما نمی‌توانیم ادعا کنیم که کار بدون اشتباه داشتیم، اما از خداوند میخواهم که این کوتاهی ‌ها آگاهانه نباشد که باعث خسران دنیا و آخرت ما خواهد شد.   امیدواریم خداوند ما را در مسیر عاقبت بخیر قرار دهد و به گونه‌ای نباشد که این مسئولیت آتشی بر جان ما نشود که خود و جامعه را به نابودی بکشد.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code