صنعت دارویی باید در توسعه صادرات بکوشد/از نگاه سیاسی آلوده به مسائل دوری کنیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: صنعت دارویی باید در توسعه صادرات بکوشد که از این طریق افزایش کیفیت دارو در کشور و عادلانه شدن قیمت ها را برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت و در عین حال برای نیل به این هدف باید از نگاه سیاسی آلوده به همه مسائل دوری کنیم درا ین صورت افتخار بسیار بزرگی کسب خواهیم کرد که با دیگر صنایع قابل مقایسه نیست.

به گزارش سپیدپوش؛ آئین معرفی دستاوردهای صنعت دارویی و تجهیزات پزشکی امروز با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو و شرکت های فعال در این حوزه در تالار وحدت تهران برگزار و از برگزیدگان تقدیر شد.

در این مراسم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه امروز آنچه می تواند دل مردم را شاد کند پیشرفت کشور است، اظهار کرد: البته در جهت توسعه استقلال اقتصادی قدم های مثبتی برداشته شده که این اتفاق حتماً به رونق معیشت مردم، کاهش بیکاری و آسیب های اجتماعی کمک خواهد کرد.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه جایگاه ملت و نسل ایرانی فراتر از آن چیزی می باشد که امروزه در دنیا وجود دارد و تاریخ کهن ما مؤید این واقعیت است افزود: مسئولین باید برای رشد بهترین ها بسترسازی لازم را انجام دهند و این امر میسر نمی شود مگر با ایجاد فضای همدلی، وحدت و توجه به آرمان های بلند شهیدانی که جان خود ر ا برای آسایش ما فدا کردند و به نظر می رسد شایسته پروری و شایسته گزینی در سایه خودبینی، مطرح طلبی و گروه گرایی میسر نمی شود.

وی با اشاره به اینکه صادرات درحوزه دارو از اهمیت بسزایی برخوردار است، اظهار کرد: امیدواریم زمانی شاهد تصاحب بازار تشنه منطقه در این زمینه باشیم و در آن مقطع می باشد که می توانیم ادعا کنیم صنعت داروی ما پیشرفت کرده است و این امر نیز با تلاش و زحمت امکان پذیر خواهد بود.

این مقام مسئول اذعان کرد: امروزه سهم ما از صادرات تنها ۲۰۰ میلیون دلار نیست؛ بلکه خیلی بیش از مقدار باید پیشرفت کنیم، درست است که در این دولت صادرات دوبرابر افزایش پیدا کرده است ولی رقم افتخارآمیزی نیست و شما مسئول پیشرفت و توسعه صادرات در این حوزه هستید کما اینکه دولت نهایت تلاش خود را کرده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: صنعت دارویی باید در توسعه صادرات بکوشد که از این طریق افزایش کیفیت دارو در کشور و عادلانه شدن قیمت ها را برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت و در عین حال برای نیل به این هدف باید از نگاه سیاسی آلوده به همه مسائل دوری کنیم در این صورت افتخار بسیار بزرگی کسب خواهیم کرد که با دیگر صنایع قابل مقایسه نیست.

قاضی زاده هاشمی ضمن ابراز امیدواری از رشد و شکوفایی صادرات در سال های آینده گفت: این امر نیز بدون پوست اندازی صنعت دارویی میسر نمی شود و باید نوسازی در صنایع صورت بگیرد که در این زمینه هم صندوق توسعه ملی و شورای اقتصاد آمادگی مساعدت های لازم را دارند.

وی پنچ شش ماه اول دوران پساتحریم را فرصت مناسبی دانست و ادامه داد: در این مدت شما می توانید از دانش، تجربه و سرمایه شرکای خارجی بهره لازم را بگیرید و امیدوارم مسئولین صنعت دارویی کشور با هنرمندی به این مهم دست پیدا کنید.

این مقام مسئول حاشیه پراکنی در حوزه دارو را همیشگی و عادی دانست و از مسئولین خواست با ایستادگی و بدون درگیری با حواشی به کار خود ادامه دهند و در عین حال باید بپذیرید که اشکلات نیز وجود دارد و در جهت رفع آن تلاش کنید و بدانیم پیشرفت کشور در تعامل با دنیا و بهره گیری از دانش و تجربه جهانی بشر است.

وزیر بهداشت تشریج کرد: ما نمی توانیم ادعا کنیم که در منطقه رتبه اول را داشته باشیم ولی از هر سرمایه گذار و تولید کننده ای با نگاه مظلوم استقبال کنیم چرا که این موضوع شدنی نیست و اگر بخواهیم کشور پیشرفت کند باید چشم بینا و دل دریایی داشته باشیم و از فرصت ایجاد شده استقبال کنیم.

هاشمی گفت: مشکلات متعددی از جمله اقتصادی، معیشتی، بیکاری و آسیب های اجتماعی در جامعه وجود دارد و درمان این موارد جز از مسیر سیاسی انتخابات و در عین حال دولت و مدیران کارآمد و تلاش شبانه روزی میسر نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم نگاه شما تلاش گران صنعت داروی کشور برای آینده در حوزه های مختلف، هدف گیری قله دانش و تولید فرمولیشن های اثر گذار در اقتصاد و صنعت دارویی کشور و فتح بازارهای بین المللی باشد که حتماً به این مهم دست پیدا خواهیم کرد.

انتهای پیام/خ

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code