۵ چیزی که لب‌هایتان در مورد سلامتی شما می‌گویند

بجز توانایی خوردن، شما می‌توانید از لب‌هایتان بخاطر چیزهای بسیار بیشتر دیگری نیز تشکر کنید! لب شما می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد سلامتی کلی‌تان در اختیار شما قرار دهد! در این مطلب ۵ مورد از چیزهایی که لب‌هایتان امیدوارند بتوانند به شما بگویند را بیان می‌کنیم.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،بجز توانایی خوردن، شما می‌توانید از لب‌هایتان بخاطر چیزهای بسیار بیشتر دیگری نیز تشکر کنید! لب شما می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد سلامتی کلی‌تان در اختیار شما قرار دهد! در این مطلب ۵ مورد از چیزهایی که لب‌هایتان امیدوارند بتوانند به شما بگویند را بیان می‌کنیم.

رژ لب جدیدتان را دور بیندازید
لب‌هایتان ورم کرده‌اند؟ شاید رژ لب جدیدتان مقصر باشد! اما غذایی که خورده‌اید نیز ممکن است علت این مسئله باشد. کیت آربیتمن، دکتر جراح فک و دندان می‌گوید: تورم می‌تواند نشانه‌ای از یک واکنش آلرژیک باشد. در ابتدا لب‌هایتان بزرگتر از حد معمول بنظر می‌رسند و شروع به خارش یا سوزش می‌کنند.

آربیتمن می‌گوید: اما اگر لب‌هایتان شبیه نوک اردک شد، احتمالا باید به اورژانس مراجعه کنید. در اکثر موارد هنگامیکه غذایتان باعث تورم لب‌هایتان شده باشد، علائم دیگری مانند آبریزش چشم، خارش پوست یا کهیر نیز بروز خواهند کرد.

شما نیاز به خوردن یک استیک دارید
هر چقدر هم که سخت تلاش کنید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید، باز هم از دست دادن برخی مواد مغذی مهم، کار آسانی است. دکتر دیان مدفس، متخصص پوست و عضو آکادمی درماتولوژی آمریکا می‌گوید: گاهی اوقات آن کمبودها در لب‌های شما آشکار می‌شوند. اگر لب‌های شما بطور ناگهانی خشک می‌شوند یا ترک‌های دردناکی در گوشه‌های دهانتان ایجاد شده، ممکن است دچار کمبود آهن، روی، ویتامین B3 یا ویتامین B6 شده باشید. رژیم غذایی شما می‌تواند مقصر اصلی باشد و راه حل آن به سادگی اضافه کردن کمی گوشت قرمز به رژیم غذایی‌تان است.

گوشت قرمز، یکی از غنی‌ترین منابع آهن و روی است. اگر گوشت قرمز نمی‌خورید، می‌توانید آهن، روی و ویتامین‌های گروه B را در مواد غذایی مانند سالمون، تخم مرغ، و سبزیجات برگ‌دارنیز پیدا کنید. اگر به کمبود یک ماده مغذی مشکوک هستید، برای آنکه خیالتان راحت باشد، برای انجام یک تست خون به پزشک مراجعه کنید. در برخی موارد ممکن است برای شما یک مکمل تجویز شود.

شما آبریزش دهان دارید
یکی دیگر از دلایل آن ترک‌های دردناک در گوشه‌های دهان شما (که به آن، التهاب و ترک گوشه لب می‌گویند) می‌تواند آبریزش دهان باشد. آربیتمن می‌گوید: اگر دندان قروچه می‌کنید، دندان مصنوعی دارید، یا صرفا مستعد آبریزش دهان هستید، در هنگام خواب، رطوبت می‌تواند در گوشه‌های دهان شما جمع شده و به عفونت قارچی منجر شود. قارچ‌هایی که در طول شب رشد می‌کنند، می‌توانند باعث شوند پوست لطیف گوشه‌ی لب‌های بالا و پایین شما ترک بخورد، که به شکل یک برش عمیق نمایان می‌شود.

آربیتمن توصیه می‌کند که یک «نایت گارد» تهیه کنید یا سعی کنید زیر سرتان چند بالش بگذارید تا سرتان کمی بالا بیاید. اگر دندان‌های مصنوعی باعث ایجاد این مشکل هستند، باید به پزشک مراجعه کنید تا آنها را اندازه‌ی دهانتان کند. مدفس می‌گوید: پوشاندن گوشه‌های دهانتان با کرم ترمیم کننده آکوافور، کمی ‌آن را تسکین خواهد داد.

یوگا، شما را فرا می‌خواند
هنگامیکه به شدت تحت استرس هستید، احتمال زیادی دارد که زخم سرد (تبخال) در اطراف لب‌های شما ظاهر شود. آربیتمن می‌گوید: اگر واقعا فرسوده و خسته هستید یا بیش از حد کار می‌کنید، به احتمال زیاد دچار تبخال خواهید شد. به گفته‌ی مدفس، آنها همچنین می‌توانند نشانه‌ی آن باشند که سیستم ایمنی بدن شما ضعیف شده است. ممکن است شما این برآمدگی‌های دردناک را به هنگام سرماخوردگی یا در طول عادت ماهیانه نیز مشاهده کنید.

زمان آن است که بطری آبتان را پر کنید
آیا دائما از بالم لب استفاده می‌کنید؟ شاید فقط هوای سرد و خشک بیرون نباشد که رطوبت لب‌های شما را می‌گیرد. آربیتمن می‌گوید: احتمال زیادی دارد که هیدریشن بدن شما نیز به این مسئله ربط داشته باشد. اگر زمان زیادی را زیر آفتاب سپری می‌کنید یا آب کافی نمی‌نوشید، پس احتمالا دچار کم آبی هستید. و آن کم آبی در لب‌های شما نمایان می‌شود. خوشبختانه، این مورد، یک راه حل آسان دارد: فقط کافی است آب بیشتری بنوشید./ تناسب اندام

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code