۳۰ داروی نازایی تحت پوشش بیمه قرار دارد

مدیر کل دفتر خدمات بیمه سلامت تخصصی و فوق تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران جزئیات پوشش بیمه ‌ای درمان ناباروری را تشریح کرد و گفت: 30 قلم داروهای نازایی در پوشش بیمه سلامت قرار دارد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،حنان حاج محمودی با اشاره به جزئیات میزان پوشش بیمه‌ای درمان‌های ناباروری، گفت: تعهدات بیمه‌ای سازمان‌های بیمه‌گر پایه بر مبنای حداقل خدمات تشخیصی درمانی ضروری برای اکثریت جامعه بیمه شده است.

وی ادامه داد: براساس سیاست‌های کلان کشوری ضروریست هزینه‌های برخی از خدمات تشخیصی و درمانی با در نظر گرفتن شاخص‌هایی چون بیماری‌های صعب‌العلاج ، هزینه‌های کمرشکن و کاتاستروفیک درمان برخی بیماری‌ها از جمله بیماری‌های خاص و کانسر ( سرطان) با نظارت سازمان‌های بیمه‌گر مورد حمایت مالی قرار گیرد و با برآورد بار مالی آنها و تخصیص ردیف بودجه‌ای به سازمان بیمه‌گر، به گروه هدف ارائه شود.

حاج محمودی اظهارکرد: تا قبل از سال ۸۸ خدمات ناباروری تا حدودی و به صورت پراکنده در تعهد سازمان قرار داشت، اما از سال ۸۸ به بعد با تصویب شورای عالی بیمه خدمات درمانی، خدمات مربوط به ویزیت، مشاوره، دارو، تصویربرداری، آزمایشگاه و خدمات بستری، براساس بسته خدمتی مورد تعهد سازمان‌های بیمه‌گر پایه، جزو تعهدات سازمان قرار گرفت.

مدیرکل دفتر خدمات بیمه سلامت تخصصی و فوق تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص پوشش داروهای درمان نازایی نیز گفت: براساس تفاهم ‌نامه دارویی که در سال ۹۲ بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شد، حدود ۳۰ قلم از داروهای نازایی تحت پوشش بیمه قرار گرفتند که در ابتدا فرانشیز پرداختی بیماران ۵۰ درصد بود ولی در حال حاضر به ۱۰ تا ۳۰ درصد کاهش یافته است.

وی همچنین بیان کرد: از مهر ماه سال ۹۳ با تهیه و ابلاغ کتاب ارزش نسبی خدمات و مراقبت‌ های سلامت، خدمات پرهزینه و بدون تعرفه ناباروری به منظور جلوگیری از دریافت تعرفه‌ های متفاوت و ناعادلانه از بیماران، به صورت خدمات ستاره ‌دار در کتاب درج شد که از طریق بیمه ‌های تکمیلی و مضاعف پوشش داده می‌ شود.

 

منبع:ایرنا

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code