نهمین کنگره تخصص

کنگره بین‌المللی کنترل عفونت و استریلیزاسیون مواد و تجهیزات پزشکی برگزار می‌شود

معاون مشارکت‌های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور از برگزاری نهمین کنگره تخصصی و سومین کنگره بین‌المللی کنترل عفونت و استریلیزاسیون مواد و تجهیزات پزشکی خبر داد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، سید محمد طباطبایی اظهار داشت: نهمین کنگره تخصصی و سومین کنگره بین المللی کنترل عفونت واستریلیزاسیون مواد و تجهیزات پزشکی در تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: این کنگره در تاریخ ۲۴ و ۲۵ دی ماه جاری به همراه جشنواره تقدیر از خیرین سلامت و انتخاب آثار و تحقیقات برتر حوزه کنترل عفونت و کارگاه‌های تخصصی در مرکز همایش‌های بین المللی رازی برگزار می‌شود.

معاون مشارکت‌های مردمی و رسانه مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه از اساتید، دانش پژوهان، نیکوکاران و همکاران محترم برای حضور ارزشمندشان در این همایش علمی دعوت می‌کنیم، گفت: با همه پیشرفت‌هایی که در علم پزشکی اتفاق افتاده، بیماری‌های عفونی هنوز هم از جمله خطرناک ترین بیماری‌های تهدید کننده جان بشر به شمار می‌آیند.

طباطبایی با بیان اینکه کنترل عفونت‌های بیمارستانی هم اکنون به یکی از دغدغه‌های اصلی مراکز درمانی تبدیل شده است و در این میان اهمیت استریل وسایل و تجهیزات پزشکی و استفاده صحیح از تجهیزات و مواد ضدعفونی و استریل کننده از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است، ادامه داد: افزایش مشارکت‌های مردمی در جهت ارتقای تجهیزات پزشکی شوینده و استریل کننده بیمارستان‌ها با توجه به اهمیت آنها در کاهش عفونت‌های بیمارستان‌های و مرگ و میرهای مرتبط بسیار قابل توجه است.

بنابر اعلام روابط عمومی مجمع خیرین سلامت، وی با اشاره به اینکه شعار کنگره عزم ملی برای شکل گیری نظام یکپارچه رصد، پیشگیری و کنترل عفونت در راستای چشم انداز ۱۴۰۴ است، تاکید کرد: هدف کنگره یکپارچه‌سازی و هماهنگی بین کلیه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط و فعال در حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون به منظور کاهش عفونت‌های بیمارستانی “عفونت‌های اکتسابی ناشی از خدمات درمانی” است.

طباطبایی گفت: در این کنگره به عنوان بزرگترین رویداد علمی سالیانه کنترل عفونت، تازه‌ترین دستاوردها در زمینه‌های کنترل عفونت و استریلیزاسیون و مواد و تجهیزات پزشکی مرتبط، مورد بحث و تحلیل صاحب نظران قرار خواهد گرفت.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code