کمتر از ۵ درصد مردم نیاز به تزریق واکسن «آنفلوآنزا» دارند

معاون بهداشت وزیر بهداشت با بیان اینکه کمتر از 5 درصد مردم نیاز به تزریق واکسن آنفلوآنزا دارند، گفت: مهمتر از تزریق این واکسن، رعایت بهداشت فردی و جمعی است.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،این روزها بیماری آنفلوآنزا با توجه به سرمای هوا،  به عنوان بیماری شایع در جامعه مطرح است و عوارض ابتلا به این بیماری شدید بوده تا جایی‌ که چندین نفر از مردم نیز جان خود را از دست داده‌اند.

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس،اظهار داشت: توصیه اکیدم این است که  تزریق واکسن آنفلوآنزا اصلا لزومی ندارد؛ مگر برای افراد پرخطر شامل مادران باردار کسانی که دچار بیماری‌های مزمن کلیه، تنفس، قلبی، سرطان،سالمندان  و افرادی که دچار نقص ایمنی هستند، باید این واکسن را استفاده کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که «چه درصدی از جامعه باید از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند؟»، گفت:‌ آمار خیلی شاخصی نداریم اما قطعا کمتر از ۵ درصد جامعه هستند که باید این واکسن را تزریق کنند اما به افراد گروه‌های پرخطر توصیه می‌کنیم حتما این واکسن را استفاده کنند.

 معاون بهداشت وزیر بهداشت درپاسخ به این پرسش که «آیا وزارت بهداشت واکسن آنفلوآنزا را بین مراکز بهداشتی توزیع کرده‌ است؟»، گفت: امسال حدود ۲۰۰ هزار واکسن آنفلوآنزا در سطح کشور و مراکز بهداشتی برای گروه‌های پرخطر توزیع شده  و این افراد تزریق کرده‌اند.

رئیسی تاکید کرد: مهمتر از تزریق این واکسن، رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی  است یعنی شستن دست،‌استفاده از ماسک و عدم حضور افرادی که دچار این بیماری شدند در جمع موارد مهمی است که باید به آن توجه کنیم.

وی درباره اینکه «این واکسن در مراکز بهداشت برای مردم توزیع می‌شود؟»، بیان داشت: نه، این واکسن جزو برنامه‌های همیشگی واکسیناسیون کشوری نیست.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code