کمبود واکسن آنفلوانزا نداریم

معاون مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت گفت: کمبودی در زمینه واکسن آنفلوانزا وجود ندارد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،محمود نبوی، معاون مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت در برنامه رادیویی تهران کلینیک رادیو تهران در رابطه با موج شدید آنفلوانزا با توجه به اطلاع قبلی گفت: میزان ابتلا به این بیماری طی سالهای اخیر افزایش یافته است به دلیل اینکه تعداد افراد حساس هم رو به افزایش بوده است.

وی با بیان اینکه واکسن‌های جدیدی هر ساله در داروخانه‌ها ارائه می‌شود گفت: ما به ترتیب در سال ۸۸ تا ۹۳ آنفولانزای فصلی داشتیم و این بیماری سالانه بین ۵ تا ۱۵ درصد مردم را درگیر می‌کند.

معاون مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت با تایید صحبت‌های مطرح شده در رابطه با افزایش آنفولانزا گفت: کمبودی در زمینه  واکسن آنفلوانزا وجود ندارد.

نبوی به دیگر علت‌ کمبود واکسن آنفولانزا اشاره کرد و گفت: به دلیل تقضای بیش از حد واکسن این مشکل به وجود آمده بود که اکنون برطرف شده است.

معاون مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت ادامه داد: نیازى به تزریق این واکسن برای همه اقشار وجود ندارد و فقط اشخاصی که ضرورت دارند باید از واکسن استفاده کنند.

وی همچنین کوتاهی وزارت بهداشت در زمینه اطلاع رسانى و غافلگیرى وزارت بهداشت را در مقابل موج آنفولانزا تکذیب و عنوان کرد: وزارت بهداشت در زمینه اطلاع‌رسانی به موقع و خوب عمل کرد و آمار بالاى فوتى‌ها را هم به دلیل شدت آنفولانزاى امسال است.

نبوی افزود: برای پیشگیری از آنفولانزا به پزشک مراجعه و چکاب شوند اگر عوارضی مثل برونشیت و سینوزیت تشخیص داده شد و بعد از چند روز بهبود نیافت دوباره به پزشک مراجعه کنند تا مشکل حاد نشود.

معاون مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت در پایان توصیه کرد: بیماران در چند روز اول حتما استراحت کرده و علائم اولیه را رعایت کنند.

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code