پیر حسین کولیوند

موج دوم کرونا در کشور شروع نشده است

کولیوند گفت: در حال حاضر در موج اول بیماری کرونا قرار داریم و مردم باید هنگام تردد در اجتماعات از ماسک استفاده کنند.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،پیر حسین کولیوند رئیس اورژانس کشور در برنامه صبح به خیر ایران شبکه اول سیما اظهار کرد: در حال حاضر در موج اول بیماری کرونا قرار داریم و موج دوم این بیماری در کشور شروع نشده است.

او ادامه داد: افراد برای حضور در اجتماعات باید حتما از ماسک استفاده کرده و درصورتی که نشانه‌های بیماری کرونا را در خود مشاهده کردند در خانه استراحت کنند.

کرونا تمام نشده است

کولیوند با اشاره به اینکه مردم باید بیماری کرونا را جدی بگیرند، بیان کرد: بیماری کرونا تمام نشده و هنوز این بیماری درمان قطعی ندارد، هرچند موفقیت‌های خوبی در کشورمان در زمینه درمان بیماران کرونایی حاصل شده است.

او ادامه داد: مردم باید فاصله گذاری اجتماعی را به طور دقیق رعایت کنند و سوالات خود را در زمینه بیماری کرونا از سامانه‌های ۱۹۰ و ۴۰۳۰ بپرسند.

انتقال بیماران کرونایی به بیمارستان با آمبولانس‌های ویژه

کولیوند تاکید کرد: در صورت بروز علائمی مانند تب، تنگی نفس و سرفه افراد باید با حفظ آرامش به مراکز جامع سلامت و درمانگاه‌ها مراجعه کنند.

او گفت: اورژانس آمبولانس و تیم‌های عملیاتی ویژه را جهت ارائه خدمات به بیماران کرونایی در نظر گرفته است و بیماران مبتلا به کووید۱۹ با آمبولانس‌های ویژه‌ به بیمارستان‌ها منتقل می‌شوند.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code