پرداخت ماهانه یک دوازدهم سقف اعتبارات سازمان بیمه سلامت به دانشگاه‌ها

قائم مقام مدیرعامل بیمه سلامت در امور استان‌ها گفت: براساس توافق نامه‌ میان ادارت کل استانی و دانشگاه‌ها یک دوازدهم سقف اعتبارات بیمه سلامت به دانشگاه‌ها به صورت ماهیانه پرداخت می‌شود.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،عزت‌اله گل علیزاده قائم مقام مدیرعامل بیمه سلامت در امور استان‌ها در گفت‌وگو با آی‌هینا به گزارش اقدامات، تفاهمات و تعاملاتی که مدیران کل بیمه سلامت استان‌ها با بخش‌های دولتی و خصوصی در جهت صیانت از حقوق بیمه شدگان و مدیریت بهینه منابع و مصارف داشته‌اند پرداخت و افزود: روند مبادله موافقتنامه با دانشگاه‌های علوم پزشکی، پذیرش اسناد فروردین و نحوه اخذ اسناد ماه‌های بعد، نحوه توزیع اعتبارات فروردین ماه بخش دولتی دانشگاهی، نحوه تعاملات و توافقات با بخش خصوصی در زمینه مدیریت هزینه‌‌ها و نشست‌های انجام شده با نظام پزشکی و انجمن‌های علمی و صنفی گروه پزشکی از محورهای است که توسط مدیران کل استانی پیگیری می‌شود.

قائم مقام مدیرعامل بیمه سلامت در امور استان‌ها گفت: براساس توافق نامه نامه صورت گرفته‌ مقرر شد تا براساس لیست توزیعی که دانشگاه‌ها به ادارت کل استانی ارسال می‌کنند، یک دوازدهم سقف اعتبارات بیمه سلامت به دانشگاه ها ماهیانه توزیع شود که خوشبختانه از ابتدای سال جاری تاکنون، پرداخت‌هایی صورت گرفته و در حال انجام است. لازم به ذکر است مطالبات سال ۹۶ دانشگاه‌ها و مراکز درمانی نیز از محل اوراق پرداخت خواهد شد.

وی در خصوص بخش خصوصی نیز بیان کرد: قراراست که مدیران کل استانی با گروه‌های پزشکی، جلساتی برگزار کنند تا به راهکار مشترکی دست یابند. همانطور که می‌دانید تولید هزینه به وسیله خدماتی که پزشکان ارائه و تجویز می‌کنند، شروع می‌شود. در صورتی که همکاران پزشک در زمینه تجویز دارو، آزمایش و پاراکلینیک ۲۰ درصد مدیریت هزینه داشته باشند، این آمادگی از سوی سازمان وجود دارد که بلافاصله پس از ارسال اسناد، پرداختی این گروه نیز به صورت مستمر، منظم و ماهیانه انجام خواهد شد.

دکتر گل علیزاده در پایان گفت: ۷۰ درصد هزینه‌های سازمان بیمه سلامت مربوط به بخش دولتی است که با توافق صورت گرفته نقش موثری در مدیریت هزینه خواهد داشت. امیداست با راه‌اندازی کامل نظام ارجاع، پزشک خانواده و تدوین راهنماهای بالینی بیشتر از قبل به مدیریت منابع دست یابیم./ آی‌هینا

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code