sepidpoosh

پرداخت غیرحضوری حق بیمه صاحبان مشاغل آزاد و بیمه اختیاری

تمامی بیمه‌شدگان صاحبان مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری می‌توانند برگ پرداخت حق بیمه را به صورت غیرحضوری پرداخت کنند.

به گزارش سرویس خبری سلامت تهران سپیدپوش:سیروس نصیری مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت:” این گروه از بیمه‌شدگان برای دریافت برگ پرداخت نیازی به حضور در شعبه ندارند، بلکه می‌توانند فقط با داشتن رمز اینترنتی حق بیمه خود را پرداخت کنند.”

وی ادامه داد: بیمه‌شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد، بیمه‌شدگان ادامه بیمه به طور اختیاری و کارگران بیمه‌شده ساختمانی می‌توانند با ورود به سامانه برگ پرداخت غیر حضوری به نشانی www.samt.tamin.ir   و درج کد ملی و رمز اینترنتی، برگ پرداخت حق بیمه را ایجاد و مندرجات آن را مشاهده و صادر و همزمان از طریق درگاه های اینترنتی بانک‌های رفاه کارگران و ملت نسبت به پرداخت آن اقدام کنند .

نصیری خاطرنشان کرد : بیمه‌شدگان در بخش مربوطه برای انجام این مهم نیاز است مدت پرداخت حق بیمه مورد نظر را بر اساس ماه درج کنند .

وی همچنین تصریح کرد : ضروری است بیمه شدگان اختیاری و مشاغل آزاد دقت کنند که مهلت پرداخت حق بیمه هرماه تا آخرین روز ۲ ماه بعد خواهد بود وخارج از این مدت حق بیمه قابل پرداخت نبوده ونیازمند به تمدید قرارداد است .

نصیری تأکید کرد : چنانچه بیمه شده‌ای به نحوی از انحاء حق بیمه مقرر را در موعد قانونی پرداخت نکند ، ارتباط وی با سازمان قطع شده وادامه بیمه پردازی وی موکول به تسلیم درخواست مجدد وموافقت سازمان تأمین اجتماعی وانعقاد قرارداد جدید خواهد بود.

وی افزود : در آینده نزدیک سایر بیمه شدگان گروه‌های خاص دیگر مانند قالیبافان و… نیز می‌توانند همانند گروه‌های موصوف، حق بیمه خود را به صورت غیرحضوری (اینترنتی) پرداخت کنند.

انتهای پیام//

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

1 دیدگاه

  1. جلیل جمالی پاسخ

    برای پرداخت غیر حضوری بیمه اختیاری وارد سایت میشوم ولی جایی برای ذکر رمز اول و دوم مشاهده نمیشود