واکسن آنفولانزا را چه زمانی باید تزریق کرد؟

یک متخصص کودکان عنوان کرد: مهرماه بهترین زمان برای دریافت واکسن آنفلوآنزا است، بنابراین به افرادی که دسترسی به این واکسن را دارند، توصیه می‌شود حتما نسبت به تزریق آن اقدام کنند.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، دکتر اکبر کوشانفر، متخصص کودکان با بیان اینکه با شروع فصول سرد احتمال بروز بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا افزایش می‌یابد، گفت: به همین دلیل توصیه می‌شود کودکان زیر ۶ سال و افراد بالای ۵۰ سال حتما نسبت به دریافت واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند.

وی افزود: آنفلوآنزا با علائمی مشابه سرماخوردگی بروز می‌یابد برای مثال ممکن است افراد دچار علائمی مانند سرفه، عطسه، آبریزیش بینی و … شوند.

کوشانفر با تاکید براینکه اوایل مهر بهترین زمان برای دریافت واکسن آنفلوآنزا است، یادآور شد: واکسن آنفلوآنزا به تعداد جمعیت در کشور موجود نیست، اما به افراد خصوصا دانش آموزان توصیه می‌شود در صورت داشتن دسترسی به واکسن حتما نسبت تزریق آن اقدام کنند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: ویروس آنفلوآنزا در محیط‌های سربسته مانند مدارس و مهد‌کودک به سرعت از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود به همین دلیل به افراد مبتلا توصیه می‌شود علاوه بر رعایت نکات بهداشتی حتما از ماسک استفاده کنند و سایر کودکان و دانش آموزان نیز تا حد امکان از دست دادن و روبوسی با افراد مبتلا خودداری کنند.

آنا

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

طراحی سایت
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار