نیاز فوری به دارو و تجهیزات پزشکی در مناطق زلزله‌زده

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در حال حاضر کمبود شدید دارو، سرم، تخت و تجهیزات پزشکی در استان کرمانشاه وجود دارد و مناطق زلزله زده به امداد رسانی ستادی، نیاز شدید دارند.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، امید عبدی اظهار کرد: به محض وقوع زلزله در محل ستاد بحران استان کرمانشاه، رسیدگی به وضعیت مصدومان و حادثه دیدگان آغاز شد و از ابتدای حادثه شب حادثه تا اوایل بامداد امروز تمام داروها و تجهیزات مصرفی مورد نیاز بیمارستانهای شهرستانهای جوانرود،ثلاث باباجانی، اسلام آبادغرب، قصرشیرین و دالاهو تامین و به آن مکان ها انتقال یافت و مشکل کمبود دارویی نیز وجود نداشت اما از آنجا که پس از انجام عملیات آوار برداری متاسفانه آمار کشته شدگان و مصدومان افزایش یافت وضعیت کاملا متفاوت شد.

وی ادامه داد: عمق اتفاق رخداده بسیار وسیع و تاسف برانگیز است ؛ هم اکنون نیز جلسه ای اضطرای با شرکت‌های توزیع دارو و تجهیزات استان کرمانشاه در حال برگزاری است تا در حد ممکن مشکلات رفع و رجوع شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: نیروهای امدادی و مدیریت بحران اعزام شده به مناطق حادثه دیده در حال تلاش بی وقفه هستند تا بحران ها را به حداقل برسانند از از مردم خواست ضمن حفظ خونسردی کامل و ایجاد وقفه در کار آنها، این افراد را در انجام بهتر وظایف یاری رسانند.

وی یادآور شد: پس از آنکه زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۳ ریشتر در استان کرمانشاه – حوالی ازگله و کمی بعد پس لرزه ۴.۶ ریشتری حوالی مرز ایران و عراق را لرزاند، شهرهای همدان، اراک، زنجان، اهواز، ایلام، سنندج، تبریز، ارومیه، اردبیل و چند شهر دیگر در استان‌های مرکزی، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، بوشهر و خوزستان نیز تحت تاثیر این حادثه قرار گرفتند که امیدواریم اوضاع آنها به دشواری وضعیت ایجاد شده در کرمانشاه نباشد.

شب گذشته در فاصله ساعت ۲۱ تا ۲۲ مناطق مرزی غرب کشور دو بار لرزید که زلزله دوم به بزرگای ۷.۳ ریشتر بود؛ در اثر این زمین لرزه مسیر ارتباطی سرپل ذهاب مسدود و خسارات زیادی به این مناطق بویژه روستاهای قصرشیرین، ازگله، تازه آباد، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب وارد شد که در این میان تعدادی از هموطنان کشته شده اند. همچنین در همین زمان زلزله ای در منطقه کردستان عراق هم روی داد و حتی این زلزله بیشتر مناطق کشور ایران و کشورهای همجوار را هم لرزاند.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code