نگرانی از موج دوم شیوع کروناویروس در آسیا

مقامات کشورهای آسیایی در بحبوحه نگرانی از احتمال موج دوم شیوع کروناویروس در مناطقی که به نظر وضعیت تحت کنترل قرار دارد اقدامات خود را برای ریشه‌کن ساختن این ویروس تشدید کرده‌اند.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،نگرانی از موج دوم شیوع کروناویروس در آسیا باعث شده که در چندین کشور آسیایی محدودیت‌هایی در مسافرت‌ها اعمال شده است .

در مالزی از ارتش درخواست شده تا در اجرایی شدن محدودیت‌های مرتبط با قرنطینه مشارکت داشته باشند.

در خارج از مرزهای چین که اولین بار در ماه دسامبر این ویروس شناسایی شد، کره جنوبی بیشترین تعداد مبتلایان را در قاره آسیا داشته که طبق اعلام مقامات کره جنوبی شمار افراد آلوده به کروناویروس در این کشور به بیش از ۸۵۰۰ نفر رسیده است.

درحالیکه تعداد موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در چین برای مدت چند هفته روند کاهشی پیدا کرده در کشورهای دیگر شاهد روند افزایشی تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از این بیماری هستیم.

در تایلند موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ حدود یک سوم افزایش پیدا کرده و به ۶۰۰ نفر رسید.

پاکستان نیز شناسایی بیش از ۳۰۰ مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش کرده به منظور پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر این بیماری، تمامی پروازهای بین‌المللی را متوقف کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از ژاپن تودی، در ژاپن نیز روز گذشته بیشترین تعداد موارد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ گزارش شد که در مجموع تعداد فوتی‌ها به ۴۹ نفر رسیده است. همچنین با شناسایی ۴۲ مورد جدید ابتلا شمار افراد آلوده به کروناویروس به ۱۸۰۱ نفررسید.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code