ممانعت از قاچاق دارو، حمایت از کالا و تولید داخلی است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تحقق شعار سال ۹۷ در حوزه سلامت را در گروی حمایت از تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی و ممانعت از واردات داروهایی دانست که در داخل تولید می‌شود.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش، ذبیح الله نیکفر در مورد تحقق شعار سال ۹۷ مبنی بر حمایت از کالای ایرانی گفت: هم‌اکنون بسیاری از شرکت‌ها در ایران به تولید دارو و تجهیزات پزشکی قابل رقابت در بازار جهانی می‌پردازند، تا جایی که در سال ۹۶ محصولات خود را که در عرصه بین‌المللی نیز مورد تایید قرار گرفته به کشورهای اروپایی صادر کردند.

نماینده مردم لاهیجان درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به نگرانی شرکت‌های تولید‌کننده دارو ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی که مانع از رونق این شرکت‌ها شده واردات داروهای بی‌کیفیتی بوده که مشابه آنها با کیفیت بالاتری در داخل کشور تولید می‌شود.

وی یادآورشد: برای اینکه بتوانیم از کالای ایرانی تولید شده در حوزه سلامت حمایت کنیم در گام اول مسئولان مربوطه باید از پتانسیل‌های موجود در کشور بهره ببرند و مانع از افزایش واردات داروهایی شوند که در داخل تولید می‌شود، چرا که بهره‌مندی از تولیدات داخلی هم به رونق اقتصادی شرکت‌های دارویی و هم اشتغالزایی منتهی خواهد شد.

نیکفر در ارائه راهکاری دیگر برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی تصریح کرد: بی‌تردید حمایت از کالای ایرانی باید به طور جدی از بدنه دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها آغاز شود به این صورت که انواع کالاهای ایرانی را جایگزین کالاهای خارجی مورد استفاده خود کنند.

وی تاکیدکرد: ممانعت قاطع از قاچاق کالا یکی دیگر از راه‌های حمایت از کالای ایرانی بوده، چرا که تا وقتی انواع کالاهای خارجی در بازار به وفور توزیع شود، نمی‌توان امیدوار بود که کشور در بخش تولید به خودکفایی برسد.

مسئولان حوزه غذا و دارو مانع از واردات محصولات غذایی تراریخته شوند

این نماینده مردم در مجلس دهم، در بیان مشکلات موجود در حوزه غذا که سلامت عمومی را به خطر انداخته است خاطرنشان کرد: برغم اینکه در حوزه کشاورزی محصولات ارگانیک به وفور تولید می‌شوند اما واردات محصولات تراریخته آلودگی بسیاری را در سطح وسیع انتشار می‌دهد که در این زمینه می‌طلبد مسئولان حوزه سلامت به ویژه معاونت غذا و دارو نظارت بیشتری بر این بخش داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اظهار کرد: تحقق شعار سال در حوزه سلامت در گروی این امر بوده که مطالبات تولیدکنندگان داخلی به ویژه شرکت‌های تولیدکننده داروبه موقع پرداخت شود تا در پی ایجاد امید به آینده در آنها، شاهد ارتقای کیفیت محصولاتشان باشیم که قطعا به دنبال تحقق این مهم هم معضل بیکاری رفع می‌شود و هم تاپایان سال شاهد رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مردم خواهیم بود.بهداشت نیوز

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code