مضرات نگاه کردن طولانی مدت به صفحه موبایل برای چشم

یک فوق تخصص چشم شبکیه گفت: استفاده طولانی مدت از موبایل و نگاه کردن به صفحه نمایش موبایل برای کاربرانی که عیوب انکساری دوربینی دارند باعث بالا رفتن نمره چشم خود می شوند.

دکتر محمد رسول صبوری فوق تخصص چشم شبکیه در گفت و گو با خبرنگار سپید پوش با تذکر به کسانی که در شبکه های اجتماعی آنلاین غرق درارسال  متن و تصویر در اینترنت هستند ودایم برروی صفحات نمایشی  موبایل خیره می شوند گفت: چون امواج موبایل “الکترومغناطیسی” است زیاد نمی تواند به چشم آسیبی برساند ولی اگر  کاربر موبایل در مدت های طولانی با دیدن صفحات موبایل پلک زدن چشمانش را فراموش کند باعث خشکی چشم خواهد شد.

وی با تاکید براینکه صفحه نوشتاری و حروف ها ی متن در مانیتورصفحه موبایل از فونت ریز است خاطر نشان کرد: دیدن حروفهای  کوچک در متن نوشته ممکن است کاربرانی که عیوب انکساری دارند اذیت شوند ولی اگر چشمانتان نردیک بین باشد مشکل زیادی برای دیدن صفحه مانیتور موبایل ایجاد نمی شود.

رسولی باتوجه به سن افراد وعیوب انکساری از نوع دوربینی در چشم کاربرموبایل گفت: اگر در سن جوانی مشکل عیب دوربینی چشم بیش از ۴ دهم باشد فرد در خواندن ودیدن حروف در صفحه موبایل دچار خستگی چشم خواهند شد و باید عینک بزند.

این فوق تخصص چشم شبکیه در خصوص کسانی که بالای سن ۴۵ سال سن دارند وبه پیری چشم مبتلا هستند تصریح کرد: کاربری که  بادیدن  صفحه  موبایل فشار در چشم خود حس می کند یا به سردرد مبتلا می شود با مراجعه به اپتومتریست (بینایی سنج ) وچشم پزشک در درمان عیوب انکساری چشم خود باشند.

وی خشکی چشم، سردرد، تار بینی و اختلالات تطابقی شدید را از علائم و عوارض در کسانی که که زیاد به صفحه موبایل خیره می شوند عنوان کرد.

انتهای پیام/ش.ز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

2 دیدگاه

  1. علی پاسخ

    سلام من مشکل تاربینی و از این چیزا ندارم اما نمی تونم در جایی که نور هست بمونم!!! خیلی با گوشی ور می رم به خاطر همونه؟

  2. اشکان خرم پاسخ

    سلام باتشکر از مطالب مفیدتون،من۵۲سال سن دارم همیشه از دوران جوانی به دید چشمانم میبالیدم وتا دو سه سال پیش مشکلی نداشتم تااینکه احساس کردم جهت کارهای دقیق دید نزدیکم داره خراب میشه و متعاقب آن دید دورم هم ضعیف شد اما گذشته از کم شدن دیدم مشکل اساسی‌ام اینست که با نگاه کردن به گوشی موبایل چشمانم زود خسته میشود احساس میکنم متورم شده و تمرکز روی چیزی که نگاه میکنم ندارم و احساس ناراحتی میکنم تاحدی که دوست دارم چشمانم را ببندم،اپتومتریست نمره چشمم را مشخص کرد وگفت اگر میتونی فعلا عینک نزن ولی احساس میکنم دیدم کمتر میشود،مگر پیرچشمی روی دور هم اثر میگذارد؟