ماجرای بدهی آموزش و پرورش به بیمه سلامت

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش پرورش درباره بدهی آموزش و پرورش به بیمه سلامت توضیحاتی داد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،علی اللهیار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش پرورش درباره بدهی آموزش و پرورش به بیمه سلامت عنوان کرد: بدهی ای که مسئولان بیمه سلامت از آن یاد می کنند در واقع به دلیل افزایش هفت درصدی تعرفه های این بیمه در ابتدای سال است و تعابیری که مبنی بر دریافت وجه از فرهنگیان مطرح می شود، تکذیب می کنیم.

‎وی ادامه داد: برنامه ریزی لازم برای پرداخت مابه التفاوت افزایش بیمه در نظر گرفته شده است که ناشی از مصوبه دولت مبنی بر افزایش بیمه سلامت است و مشکلی وجود ندارد، حتما باید بدانیم این بدهی، بدهی دولت به دولت است و سهم کارفرماها و آموزش و پرورش در این مورد دخیل نیست.

‎اللهیار درباره بیمه تکمیلی عنوان کرد: چون دولت به آموزش و پرورش اعتبارات رفاهی پرداخت نمی کند، بنابراین با شرکت های بیمه ای مرسوم نمی توانیم قرار داد داشته باشیم و تنها راه بیمه صندوقی است و یکی از اولویت های سال ۹۷ تغییر شکل بیمه و توجه بیشتر به تعهدات صندوقی است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش پرورش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا  نامه ای از سوی مدیر عامل بیمه سلامت و وزیر بهداشت برای آموزش و پرورش ارسال شده است یا خیر؟، عنوان کرد: تاکنون هیچ نامه ای از سوی وزارت بهداشت برای ما ارسال نشده و این قول را می دهیم که مشکل موجود به دلیل تعهد نداشتن آموزش و پرورش نبوده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code