قبل از تربیت پرستار باید شرایط جذب فراهم شود

نائب رئیس شورایعالی نظام پرستاری کشور معتقد است باید شرایط مناسب برای جذب پرستار پیش از تربیت پرستار فراهم شود.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،دکتر سید رضا مظلوم با بیان این که در برخی بازدیدهای استانی بیمارستان های داوطلب شرایط لازم را کسب نکردند، در ادامه اظهار کرد: از این رو پذیرفته شدگان به ظرفیت عادی برگشتند.

 

وی با بیان این که باید بجای تربیت پرستار با استفاده از ظرفیت بیمارستان ها شرایط و امکانات را برای دانشکده های پرستاری سراسر کشور فراهم کنند، در ادامه خاطرنشان کرد: افزایش شماراعضای هیئت علمی، امکان توسعه فضای آموزشی، بهبود وضعیت بودجه ای و … از مواردی است که باید به آن توجه ویژه شود.

 

نائب رئیس شورایعالی نظام پرستاری کشور با تأکید بر ضرورت اصلاح چارت بیمارستانی و برآورد نیاز واقعی بیمارستان ها به نیروی پرستار، گفت: پس از تعیین دقیق میزان کمبود پرستار باید ظرفیت استخدامی در بیمارستان های دولتی و خصوصی فراهم شود.

 

مظلوم با بیان این که در آن آیین نامه مصوب بر ضرورت پذیرش دانشجو توسط بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی تأکید شده است، افزود: اما باید به جرأت گفت که این شرایط را هیچ کس از بیمارستان های کشور ندارند.

 

وی با تأکید مجدد بر این که فراهم کردن شرایط استخدام پیش از افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پرستاری ضروری است، ادامه داد: در برخی شهرستان ها نیروهای طرحی پس از چندین ماه انتظار برای شروع طرح جذب می شوند.

نائب رئیس شورایعالی نظام پرستاری کشور با بیان این که کمبود پرستار در برخی استانهاست، یادآور شد: اما برخی دیگر استانها نیروی مازاد وجود دارد از این رو باید شرایطی از جمله امکان استفاده از پانسیون و امکانات اقامتی برای نیروهای مازاد سایر استانها فراهم تا بتوانند در استانی دیگر به کار مشغول شوند

 بهداشت نیوز

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code