فعالیت دلالان اعضای بدن در کشور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه وضعیت اهدای عضو در کشور مناسب نیست، فعالیت دلالان اعضای بدن را نشانه بی‌توجهی به این مهم دانست.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، احمد حمزه وضعیت اهدای عضو در کشور را نامناسب دانست و گفت: هم‌اکنون تعداد زیادی از بیماران در نوبت دریافت عضو قرار داشته و روزانه برخی بیماران نیز به دلیل نبود عضو پیوندی جان خود را از دست می‌دهند این در حالی است که فرهنگ‌سازی مناسب نیز در این زمینه صورت نگرفته است.

وی با یادآوری آمار بالای مرگ‌مغزی در کشور بر ضرورت ترویج فرهنگ اهدای عضو تاکید کرد و ادامه داد: گسترش فرهنگ اهدای عضو بیماران مرگ‌مغزی موجب می‌شود کمتر شاهد فوت بیماران نیازمند، در صف انتظار اهدای عضو باشیم.

حمزه با تاکید بر اینکه فرهنگ اهدای عضو باید در کشور نهادینه و فراگیر شود، تصریح کرد: رسانه‌های جمعی باید فرهنگ‌سازی مناسبی را برای گسترش فرهنگ اهدای عضو داشته باشند و از سویی علما، روحانیون و آیات عظام نیز توصیه‌های لازم را برای ترغیب مردم به این امر داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت  و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه با فراگیر‌شدن فرهنگ اهدای عضو مشکل خرید و فروش عضو و جولان دلالان اعضای‌بدن کاهش می‌یابد، تصریح کرد: پایین بودن آمار اهدای عضو و تعداد بالای افراد نیازمند پیوند موجب فعالیت دلالان و افراد سودجو در این حوزه شده است بنابراین با ترویج فرهنگ اهدای عضو چنین معضلاتی مدیریت می‌شود.

 

منبع: مهر

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code