تجویز داروهای مخدر در عطاری

خطرات موجود در تجویز دارو توسط فعالان طب قدیمی

متاسفانه مسئولان علوم پزشکی از فروش متادول و ترامادول در عطاری‌ها خبر می‌دهند که باید در جواب بگویم این داروی مخدر محصول داروسازی طب جدید است.

به گزارش رسانه خبری سلامت تهران سپید پوش و  به نقل از صبح توس، مشهد الرضا پایتخت طب سنتی کشور است و سازمان‌های مردم نهاد فعال در طب سنتی چند سالی است که در راستای نظارت و ساماندهی فعالان طب قدیم از جمله عطاران، حجام و فعالان طب سوزنی در تلاشند تا دیگر نسخه‌های غیر مجاز وغیر اصولی در مراکز حجامت یا دکانهای عطاری پیچیده نشود.

دکان های عطاری با فروش داروهای غیرمجاز و تجویزهای غیراصولی داروهایی مانند متادول و ترامادول یا داروهای ضد چاقی و لاغری دردی از مردم را دوا نمی کنند و در این راستا رئیس اتحادیه گیاهان دارویی از نظارت بیشتر برصنف عطاران در مشهد خبر می‌دهد.

داروی مخدر محصول داروسازی طب جدید
رئیس اتحادیه گیاهان دارویی مشهد در گفتگو با خبرنگار صبح توس بیان می کند: متاسفانه مسئولان علوم پزشکی از فروش متادول و ترامادول در عطاری‌ها خبر می‌دهند که باید در جواب بگویم این داروی مخدر محصول داروسازی طب جدید است.
حسن بخارایی می گوید:عطاران را متولیان به حق طب و میراث‌داران طب سنتی می داند ومی گوید:در مشهد ۵۰۰ عطار شناخته شده وجود دارد که مورد تایید هستند و بازرسین این سازمان هنوز هم در حال شناسایی عطاری‌ها و سالم‌سازی آنها هستند.
بخارایی با اشاره به اینکه اولین مرکز طب سنتی در خراسان رضوی راه‌اندازی شده است بیان می کند: آنچه در این مرکز راه‌اندازی می‌شود همان سلامتکده طب سنتی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

1 دیدگاه

  1. سردبیر پاسخ

    مهدی جان سپیدوش از اینکه مطالب رو به دقت مطالعه می کنی تشکر می کنه لطفا مواردی که می شناسی در همین پست بزار کارشناسان مورد بررسی قرار خواهند داد لازم به توضیح است که سپیدپوش رسانه استان تهران است و ما برای اخبار خارج از تهران محدودیت داریم. برای همه شما و جوانان آرزوی صحت و سلامتی آرزومندیم این مطالب برای اطلاع همه شما ایرانیان عزیز است تا گره ای هر چند کوچک از مشکلات رو باز کنه باز هم به ما سر بزن.