غربالگری بیش از ۳۳۰ هزار نفر در مبادی ورودی شهرهای استان مرکزی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی با اشاره به فعالیت ۲۴ پایگاه غربالگری هلال احمر در مبادی ورودی شهرهای استان گفت: در مجموع از ۹ اسفندماه 98 تا ۱۳ فروردین سال جاری ۹۵۲ نفر مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در این پایگاه‌ها شناسایی و به مراکز درمانی معرفی شده اند

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوشدر راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، طرح غربالگری توسط هلال احمر از ۹ اسفند آغاز شد. البته این طرح به طور رسمی از سوی ستاد مقابله با ویروس کرونا، از ۲۴ اسفندماه کلید خورد و با ایجاد ۲۴ پایگاه غربالگری و تب سنجی در مبادی شهرها در استان مرکزی با جدیت بیشتری دنبال شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی تصریح کرد: از نهم اسفندماه سال گذشته تا سیزدهم در مجموع ۳۳۰ هزار نفر در مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان مرکزی غربالگری شدند که از این تعداد ۹۵۲ مورد مشکوک شناسایی و به مراکز بهداشتی و درمانی معرفی شد.

محمدی بیان کرد: بیشترین آمار غربالگری ایستگاه‌ها مربوط به روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند و دوم فروردین ماه بود که به طور میانگین در این روزها روزانه بیش از ۱۶ هزار نفر غربالگری شده‌اند، همچنین بیشترین پایش نیز مربوط به شهرستان‌های ساوه، دلیجان و شازند بوده است.

وی با اشاره به طرح هاتفان امید ادامه داد: در این طرح قرار شده با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و مراکز درمانی، خانواده‌های مبتلا به کرونا که دارای وضعیت مالی خوبی نیستند شناسایی شده و بسته معیشتی از سوی هلال احمر در اختیار آنها قرار گیرد.

،

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code