شاهین فتحی روز

عملیات جمع‌آوری اجساد هواپیمای سانحه دیده پایان یافت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: عملیات جمع‌آوری اجساد مسافران بوئینگ ٧٣٧ هواپیمایی اوکراین که صبح امروز در شهریار سقوط کرده بود پایان یافت.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، شاهین فتحی روز چهارشنبه پیرامون فعالیت نیروهای هلال احمر در منطقه سقوط هواپیمای بوئینگ ٧٣٧ هواپیمایی اوکراین  در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایرنا به محل حادثه افزود: ۳۰۰ نفر از اعضای جمعیت هلال احمر استان تهران که از ساعات آغازین صبح امروز در صحنه سقوط هواپیما حضور یافته بودند با بررسی چندین مرحله ای محل حادثه تمامی اجساد و مدارک هویتی را تحویل مقامات قضایی دادند.
وی با بیان اینکه هیچ جسد سالمی در سانحه وجود نداشت، اظهار داشت: فقط تعداد کمی از اجساد بودند که وضع پیکرهایشان کمی سالم بود ولی بقییه کاملا متلاشی شده بودند.
حدود ۱۴۰ مسافر این هواپیما ایرانی بودند .

این هواپیما  صبح امروز دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در اطراف روستای محمودآباد خلج از توابع شهرستان شهریار در جنوب غرب تهران سقوط کرد.
این هواپیما با ۱۶۷ مسافر و ۹ کرو پرواز عازم کی یف بود و نقص فنی علت وقوع آن بوده است.
بر اساس گفته شاهدان محلی این هواپیما پس از برخورد به بوستان لاله در ضلع جنوبی شهرک لاله که متشکل از روستاهای خلج آباد و محمود آباد بخش شاهد شهر شهریار به اطراف پراکنده شد.
شدت انفجار به حدی بوده است که بخشی از شیشه های منازل مسکونی در اثر آن شکسته و دود و بوی غلیظی منطقه را فرا گرفته است.
انتهای شهرک لاله یک کانال آب وجود دارد که بخشی از لاشه هواپیما در شمال این کانال و مابقی در باغ های جنوب این کانال پخش شده است.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code