ضرورت استفاده از ظرفیت هیئت علمی دانشگاه‌ها در طرح تحول آموزش

معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن تبریک سال نو از مسئولین دانشگاههای علوم پزشکی کشور خواست در سال 97 در استقرار بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اهتمام جدی داشته باشند و از ظرفیت اعضای هیات علمی دانشگاهها در این مسیر بهره برداری نمایند.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تبریک سال نو و بهار طبیعت گفت: این ایام فرصتی است تا با تفکر در عالم هستی و قدرت لایزال خداوند متعال و با عبرت از احوالات عالم، برای بهبود و ارتقای اخلاقی، علمی و شغلی خود برنامه ریزی کنیم.

لاریجانی با بیان اینکه حوزه آموزش علوم پزشکی چه در ستاد وزارت بهداشت چه در دانشگاههای علوم پزشکی کشور حوزه ای پر کار و پر مراجعه است گفت: همکاران ما طی ۳ سالی که از ابلاغ بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی می گذرد در کنار حجم بالای امور اجرایی بسترهای لازم برای تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی کشور را فراهم نموده اند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان کرد: برنامه های حوزه آموزش ماهیتی بلندمدت دارند و اثرات اجرایی این برنامه ها در بازه های زمانی طولانی مشهود خواهد بود. علیرغم این موضوع در طی همین مدتی که از اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی می گذرد دستاوردهای بسیار خوبی در این حوزه حاصل شده که ماحصل تلاش تمام همکاران در وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی کشور است.

وی با اشاره به برخی دستاوردهای اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اظهار داشت: این برنامه ها باعث شد تا توجه به حوزه آموزش در دانشگاههای علوم پزشکی کشور بیشتر شود. امروز در کنار حوزه های بهداشت و درمان، آموزش علوم پزشکی به عنوان یکی از دغدغه های اصلی روسای محترم دانشگاههای علوم پزشکی کشور تبدیل و گفتمان آموزش در بین مسئولین دانشگاههای علوم پزشکی کشور ایجاد شده است.

لاریجانی با بیان اینکه در اولین فاز از اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی این بسته ها برای ایجاد گفتمان تحول به دانشگاههای علوم پزشکی کشور ابلاغ شد، اظهار داشت: باتوجه به پیشبرد این هدف در سال ۹۶ به منظور استقرار این بسته ها، اقدامات لازم برای اجرای هر بسته در ۳ سطح ستادی، منطقه ای و درون دانشگاهی تدوین گردید.

وی تصریح کرد: بسته های تحول و نوآوری نقشه راه دانشگاههای علوم پزشکی در حوزه آموزش است و در برهه زمانی فعلی و در آغاز سال جدید در کنار این نقشه راه روشن، قدم های لازم برای طی این مسیر در هر سطح از نظام آموزش عالی کشور ترسیم شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه حوزه آموزش یکی از حوزه های زیربنایی نظام سلامت است و برای تحول در این حوزه باید تربیت نیروی انسانی سلامت متحول شود، اضافه کرد: این فرصتی استثنایی برای دست اندرکاران حوزه آموزش و مسئولین دانشگاهها است تا بتوانند در زمینه ارتقای آموزش علوم پزشکی کشور گام بردارند.

دکتر لاریجانی با تاکید بر اینکه تغییر و تحول باید از بدنه دانشگاههای علوم پزشکی کشور آغاز شود، گفت: اعضای هیات علمی دانشگاهها رکن اصلی آموزش هستند و اگر می خواهیم تحولی در این حوزه ایجاد شود این همکاران محترم باید در اجرای برنامه ها مشارکت داشته باشند.

وی اشاره کرد: باتوجه به تدوین برنامه های ملی اقدام بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، همکاران در ستاد وزارت بهداشت، مناطق آمایشی و دانشگاههای علوم پزشکی کشور برنامه مشخصی برای پیشبرد اهداف بسته ها در سال ۹۷ دارند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر این موضوع که در سال ۹۷ حرکتی جدی به سمت استقرار کامل بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی آغاز خواهد شد، از مسئولین دانشگاههای علوم پزشکی کشور خواست در این سال توجه بیشتری به حوزه آموزش داشته باشند و زمینه های مشارکت بیش از پیش اعضای هیات علمی دانشگاهها را در اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی فراهم نمایند.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code