شمار مبتلایان کرونا

شمار مبتلایان کرونا در هند از چین پیشی گرفت

هند با ثبت ۸۵ هزار و ۹۴۰ مورد ابتلا به کووید-۱۹ از چین که منشا این بیماری محسوب می‌شود، پیشی گرفت.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،  افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس در هند در حالی رخ داده که این کشور با اعمال قرنطینه سراسری از اواخر ماه میلادی مارس سرعت شیوع را کاهش داده است.

در حالی که بسیاری از مقامات محلی و طبقات اجتماعی مختلف خواستار بازگشایی اقتصاد در هند از نارندرا مودی شده‌اند، انتظار می‌رود دولت این قرنطینه را که فردا (یک‌شنبه) منقضی می‌شود، هرچند با محدودیت‌های کمتر تمدید کند.

بر اساس داده‌های وزارت بهداشت هند، میزان مرگ و میر ناشی از کروناویروس در این کشور با ۲۷۵۲ مورد نسبت به چین با ۴۶۰۰ مورد و همچنین کشورهایی از جمله ایالات متحده آمریکا، انگلیس و ایتالیا بسیار کمتر بوده است.

وزیر بهداشت این کشور نیز با بیان اینکه پیش از اعمال قرنطینه خانگی هر ۳.۵ روز شمار مبتلایان جدید دو برابر می‌شد اما اکنون این زمان به هر ۱۱ روز یک بار رسیده است، نسبت به کاهش سرعت شیوع این ویروس‌ ابراز امیدواری کرد.

وی تصریح کرد که اعمال قرنطینه خانگی مشخصا به بهبود وضعیت شیوع این ویروس‌ کمک کرده و دولت هند نیز از این محدودیت تردد برای تسریع در اقدامات بهداشت عمومی مانند شناسایی موارد ابتلا، ردیابی تماس، جداسازی و مدیریت مبتلایان استفاده کرده است.

مقامات هند مدعی هستند که میزان مرگ و میر کم در این کشور ممکن است به این دلیل باشد که اکثر افراد آلوده به ویروس یا بدون علامت بوده یا علائم خفیف داشتند و اعمال قرنطینه گسترده که از اوایل اعمال شد به جلوگیری از وقوع یک فاجعه بزرگ کمک کرده است.

با این حال این کشور هنوز در مرحله افزایش مبتلایان و رشد شیوع کروناویروس قرار دارد.

بنا بر گزارش رویترز، مقامات بهداشتی هند می‌گویند یکی از نگرانی‌های این کشور تست‌گیری کم در مقایسه با جمعیت زیاد آن است. این کشور از ابتدای ماه آوریل تا به این هفته به ۱۰۰ هزار مورد تست رسیده است اما با توجه به جمعیتش، بسیار عقب‌تر از سایر کشورها از جمله انگلیس و ایتالیا قرار گرفته است.

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code