شربت‌های نذری و بیمار‌های ممکن

رژیم غذایی مناسب چگونه باید باشد

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، محمد حسین عزیزی رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: در ایام عزاداری مردم اقدام به پخش شربت  می‌کنند که مسائل بهداشتی آن بسیار اهمیت دارد زیرا اگر فردی که این نوشیدنی را تهیه می‌کند دچار آلودگی و ویروسی باشد آن را به دیگران منتقل می‌کند.

وی عنوان کرد: افرادی که شربت درست می کنند اگر ناقل میکروب  وبا باشد از طریق آب به مردم مصرف کننده منتقل می‌شود و آنها دچار بیماری اسهال و یا مسمومیت  غذایی می‌شوند.عزیزی تاکید کرد: باید برای تهیه شربت از ظرف‌های بهداشتی و تمیز استفاده کرد و همچنین قالب‌های یخ نیز به طور کامل شستشو داده شود تا عاری از میکروب و آلودگی باشد.

وی ادامه داد: آبی که برای تهیه شربت استفاده می شود باید بهداشتی و از آب شرب لوله کشی باشد تا هیچ نگرانی در خصوص انتقال میکروب و بروز بیماری اسهال وجود نداشته باشد.رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: برخی از هیات‌ها خود اقدام به ذبح گوسفند می‌کنند که درصورت آلوده بودن دام به انگل تب کریمه کنگو این بیماری به مصرف کنندگان منتقل می‌شود.

عزیزی یاد آور شد: در برخی از مناطق یخ را بر روی زمین گذاشته و سپس برای شربت از آن استفاده می‌کنند که این مسئله سبب بروز آلودگی‌های مختلفی در شربت و دیگر نوشیدنی‌ها می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code