سلامت تغذیه جامعه در گرو سلامت غذایی زنان است

سلامت تغذیه یکی از عوامل مهم در سلامت جامعه است و سلامت غذایی زنان در ایجاد یک جامعه سالم نقش اساسی و محوری دارد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش، پیر حسن کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور، درهمایش «بهبود تغذیه جامعه با مشارکت زنان» که صبح امروز در سالن اما جواد وزارت بهداشت برگزار شد، تغذیه را یکی از اساسی‌ترین نیازهای اولیه بشر دانست و گفت: تغذیه می‌تواند هم عامل سلامتی و هم بیماری باشد و مدیریت تغذیه یکی از مهم‌ترین مسائل حوزه سلامت است که باید سطح آگاهی جامعه و مسئولان را نسبت به آن افزایش دهیم.

وی با اشاره به اهمیت بیشتر تغذیه در زنان نسبت به مردان، عنوان کرد: اگر سلامت و تغذیه زنان در جامعه‌ای سالم نباشد، تمام آن جامعه را درگیر و با مشکلات روبرو خواهد کرد؛ سلامت جسمی، روحی ـ روانی و عقلانی جامعه به عنوان رکن اصلی در سیاست‌های پدافند غیرعامل در وزارت بهداشت است؛ باید توجه کنیم که شرط نوآوری، ابتکار، شکوفایی و پیشرفت سریع‌، داشتن جامعه شاداب و سالم است.

کولیوند برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: در طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، برنامه های بسیار خوبی شروع شده است و سلامت مادران، سلامت باروری و برنامه‌های سالمندان از گام‌های موثر وزارت بهداشت در پدافند غیر عامل است.

رئیس سازمان اورژانس کشور در ادامه به تاثیر فرهنگ و اقلیم در حوزه تغذیه اشاره کرد و افزود: زنان روستایی براساس شرایط اقلیمی برنامه‌های غذایی متفاوتی دارند که برای حفظ سلامتی‌شان باید مورد دقت قرار گیرد.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

1 دیدگاه

  1. سلامت تغذیه جامعه در گرو سلامت غذایی زنان است - مرجع خبری تهران - خبر تهران - اخبار تهران - آخرین اخبار تهران - خبرگزاری تهران - مطبوعات تهران - تهران - حوادث تهران - مرجع خبری استان تهران

    […] به اهمیت بیشتر تغذیه در زنان نسبت به مردان، عنوان کرد: اگر سلامت و تغذیه زنان در جامعه‌ای سالم نباشد، تمام آن […]