ناهوکو شیندو

روزهای سرنوشت ساز مبارزه با کرونا

یک مقام عالی رتبه سازمان جهانی بهداشت می گوید چند هفته ای که در پیش است یک دوره سرنوشت ساز برای مهار گسترش نوع جدید ویروس کرونا در چین و جهان خواهد بود.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، «ناهوکو شیندو» مشاور ارشد بخش مدیریت بیماری های عفونی سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه در گفت و گو با «ان اچ کی» تلویزیون زاپن افزود: اعتقاد بر این است که این ویروس حدود ماه نوامبر سال گذشته به انسان ها راه یافته باشد اما منشا آن همچنان نامشخص است.

این مشاور ارشد سازمان بهداشت جهانی گفت تولید واکسنی که بتواند از بیماری های عفونی تنفسی کاملا پیشگیری کند، بسیار دشوار است لذا برای مقابله با این ویروس باید دانش و خرد از سراسر جهان را گرد هم آورد.

شیندو همچنین درباره قرنطینه کردن شهر ووهان در استان هوبی که متحمل بیشترین تلفات شده است گفت که قرنطینه کردن این شهر به مهار گسترش این ویروس در خارج از سرزمین اصلی چین کمک کرد و او انتظار دارد که این اقدامات تا حدی همچنان ادامه یابد.

در عین حال شیندو احتمال گسترش این بیماری به مناطق خارج از ووهان را رد نکرد و گفت که چند هفته آینده بسیار سرنوشت ساز خواهد بود.

ادای احترام دبیرکل جهانی بهداشت به پزشکان چین

در تحولی دیگر، «تئودور آدهانوم» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با انتشار پیامی در شبکه‎های اجتماعی به پزشکان، پرستاران و تمام اعضای گروه‎های پزشکی که در حال مبارزه با شیوع ویروس کرونا در چین هستند ادای احترام کرد.

در پیام دبیر کل سازمان جهانی بهداشت آمده است :من به همه اعضای گروه‎های پزشکی در چین، به ویژه کسانی که در استان «هو بی» در حال فعالیت هستند ادای احترام می‌کنم آنان با وجود آنکه فوق‎العاده تحت فشار هستند، علاوه بر مراقبت و درمان بیماران، در حال جمع‎آوری داده‎های مربوط به ویروس کرونای جدید برای انجام بررسی‎های علمی نیز هستند دنیا از تلاش‌های شما برای یافتن بهترین روش درمان و جلوگیری از شیوع این ویروس قدردانی می‌کند.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که کارشناسان متخصص در علوم مختلف در کشورهای مختلف در تلاش هستند با استفاده از این داده‎ها، به روشی برای غلبه بر این ویروس دست پیدا کنند.

افزایش قربانیان به بالای ۹۰۰ نفر

مقامات بهداشت چین می گویند تعداد موارد تایید شده ویروس جدید کرونا در سرزمین اصلی چین از ۴۰ هزار نفر فراتر رفته و تعداد مرگ و میر ناشی از آن هم به بیش از ۹۰۰ نفر رسیده است.

مقامات کمیسیون سلامت ملی روز دوشنبه گفتند مجموع تعداد مبتلایان تایید شده با بیش از سه هزار مورد جدید به ۴۰ هزار و ۱۷۱ نفر رسیده است.

آنها می گویند که بیش از ۸۰ درصد موارد ابتلای جدید در استان هوبی کانون شیوع این ویروس، بوده است مقامات هوبی می گویند که تا روز دوشنبه حال یک هزار و ۲۳۶ نفر وخیم بوده است.

این کمیسیون می گوید که روز یکشنبه ۹۷ نفر دیگر جان باختند که بیشتر آنها در همین استان بوده اند و تعداد کل قربانیان در سرزمین اصلی چین به ۹۰۸ نفر رسیده است.

در شانگهای و دیگر شهرهای بزرگ چین، کسب و کارها روز دوشنبه در حال از سرگیری فعالیت خود بودند تجارت آنها با گذشت یک هفته پس از پایان تعطیلات سال نو چینی در روز ۲ فوریه، در حالت تعلیق بوده است.

با این حال هنوز انتظار می رود که شیوع ویروس کرونا باعث کندی فعالیت های تجاری شود. بعضی از شرکت ها از کارمندانشان خواسته اند از خانه کار کنند تا مجبور به استفاده از حمل و نقل عمومی نشوند.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code