راه اندازی ۴۲ پایگاه اورژانس زمینی در دولت دوازدهم

دکتر پیرحسین کولیوند مجموعه فعالیت های اورژانس کشور در حوزه های فوریت های پزشکی، آموزش و پژوهش در فوریت های پزشکی و فوریت های پزشکی در حوادث را اعلام کرد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، رییس سازمان اورژانس کشور از راه اندازی ۴۲ پایگاه اورژانس زمینی ( ۱۵ پایگاه شهری و ۲۷ پایگاه جاده ای)، راه اندازی پایگاه های اورژانس هوایی در گچساران، سنندج و ایرانشهر در سال ۹۶ و افزایش تعداد پایگاه های هوایی از ۳۱ به ۳۴ پایگاه در سال ۹۶ ، تدوین دستورالعمل اجرایی مدیریت درمان سکته قلبی ۲۴۷ و سکته مغزی ۷۲۴ در اورژانس ها و بستن قرارداد خرید ۴۰۰دستگاه آمبولانس کمکدار در ۶ ماهه گذشته خبر داد.

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در حوزه آموزش و پژوهش می توان به تهیه چهارمین گزارش بین المللی ایمنی راهها با همکاری سازمان جهانی بهداشت، دریافت مجوز برگزاری ۵۳ دوره آموزشی سازمان اورژانس و چاپ کتاب آموزش فوریتهای پزشکی عمومی ویژه زائرین اربعین اشاره کرد.

دکتر کولیوند با اشاره به این که اورژانس ۱۱۵ در حوزه فوریت های پزشکی در حوادث نیز اقداماتی انجام داده است، افزود: از جمله این اقدامات فعال شدن سطوح مدیریت بحران در EOC وزارت بهداشت و حضور مدیران کشیک، آنکال در EOC بر اساس ICS، راه اندازی بیمارستان سیار در منطقه حادثه دیده و تثبیت خدمات سلامت کمتر از ۲۴ ساعت در مناطق زلزله زده می باشد.

بهداشت نیوز

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code