راه اندازى ۲۸۰ کلینیک ویژه درمانى تا شهریور

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در قالب پروژه هاى پنج گانه طرح تحول حدود ٢٨٠ پروژه جدید کلینیک تحصصى، بخش هاى سرطان و بلوک زایمان تا شهریور ماه به بهره بردارى مى رسد.

به گزارش سپیدپوش، محمد آقاجانى معاون درمان وزارت بهداشت در اجلاس معاونین درمان دانشگاه هاى علوم پزشکى کشور که امروز در هتل ارم برگزار شد، با بیان اینکه بیش از سه سال از اجراى طرح تحول سلامت سپری شده است، گفت: پس از این سه سال شاهد دستاوردهاى مطلوب طرح تحول براى مردم بودیم.

وى ادامه داد: طرح تحول سلامت بزرگترین برنامه اجتماعى دولت یازدهم بوده و توانسته نظر سیاستگذاران را جلب کرده و آنها حمایت خود را از این طرح اعلام کنند.

آقاجانى به موضوع بررسى و آسیب شناسى اقدامات انجام شده در طرح تحول سلامت پرداخت و عنوان کرد: امیدواریم با آسیب‌شناسى و تدوین برنامه ها و اجراى آن با کمک معاونین درمان شاهد ادامه موفقیت طرح تحول سلامت باشیم.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: حفاظت مالی از بیماران بستری در برابر هزینه های کمرشکن در بیمارستان های دولتی برای ۷۷.۴ % جمعیت کشور به صورت هدفمند در طرح تحول اجرا شد و در حوزه سرپایى حدود ۱۳۰ میلیون بار ویزیت در بخش دولتی توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص با ویزیت سه هزار و ۵۰۰  تومان انجام شده است.

وی با بیان اینکه چهار هزار و ۲۴۹ مطب دولتی در کلینیک هاى جدید ایجاد کردیم تصریح کرد: در قالب پروژه هاى پنج گانه طرح تحول حدود ٢٨٠ پروژه جدید کلینیک تحصصى ، بخش هاى سرطان و بلوک زایمان تا شهریور به بهره بردارى مى رسد.

وى ادامه داد: در طرح تحول در ١٣٨ شهر محروم کلینیک هاى ویژه راه اندازى و تا پایان سال۲۳۹ کلینیک ویژه جدید در سراسر کشور تا با اولویت مناطق محروم در دولت یازدهم به بهره بردارى مى رسد.

افزایش ۳۸۶ هزار متر مربعی فضای درمان سرپایی در کشور

آقاجانى عنوان کرد: افزایش بالغ بر ۳۸۶ هزار متر مربع بر فضای درمان سرپایی در کشور و بهره برداری از  ۸۳ پروژه و تکمیل ۱۱۳ پروژه دیگر تا پایان دولت یازدهم و بهره برداری مابقی پروژه ها تا پایان سال از اقدامات انجام شده در قالب طرح تحول سلامت است.

وى افزود: انجام یک میلیون و ٦٠٠ هزار زایمان طبیعی رایگان در سراسر کشور در طرح تحول انجام شده و کاهش سزارین به میزان ۶.۵ درصد مطلق معادل ۱۱.۶ درصد پایه و کاهش سزارین بار اول به میزان پنج درصد را شاهد بودیم.

آقاجانى به اقدامات انجام شده در حوزه نابارورى اشاره و اظهار کرد: پوشش ۸۵درصدی هزینه های درمان ناباروری با تعرفه دولتی برای زوج های نابارور و ایجاد ۱۵ مرکز جدید درمان ناباروری با تمرکز بر مناطق محروم به ویژه در ۶ استان فاقد مرکز و افزایش ۶۰درصدی مراکز درمان ناباروری دولتی و کاهش ۸۵درصدی هزینه های درمان ناباروری در مراکز دولتی در دولت یازدهم و حفظ بنیان زندگی ۲ میلیون زوج ایرانی با مشکلات ناباروری از اقدامات انجام شده در این حوزه بود البته در این حوزه همچنان پوشش بیمه اى مطلوب نیست.

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: مراکز درمان نابارورى ٦٠ درصد رشد داشت و خدمات نابارورى تحت پوشش بیمه قرار گرفت البته در درمان نابارورى نیازمند بهبود خدمات و پوشش بیمه اى داریم.

وى به نوسازى بیمارستان هاى فرسوده اشاره کرد و افزود: ٤٥ هزار تخت بیمارستانى با تجهیزات داخلى در ٢.٥ میلیون متر مربع در بیمارستان ها فرسوده راه اندازى و ٦٩ هزار قلم تجهیزات پزشکى بالاى ٥٠ میلیون مانند رادیولوژى سى تى اسکن آنژیوگرافى در این مراکز به بهره بردارى رسید.

آقاجانى عنوان کرد: ٢١ هزار تخت بیمارستانى در ٣١ استان و یک چهارم تخت هاى موجود در کشور به تخت هاى بیمارستان ها اضافه شده در کناریک هزار و ۱۰۰ پروژه پنج گانه به بهره بردارى رسید.

آقاجانی‌ اظهار کرد: اعتباربخشی‌ بیمارستان‌های دولتی و خصوصی با هدف  ارتقاء خدمات، افزایش بهره‌وری و کاهش خطاهای پزشکی در قالب نسل جدید اعتباربخشی‌ در طرح تحول انجام شد و اکنون در مرحله صدور کارنامه نهایی و اعتراض بیمارستان‌ها نسبت به درجه اعتباربخشی‌ خود هستیم.

معاون درمان وزارت بهداشت عنوان کرد: در ادامه طرح تحول در دولت دوازدهم نقشه راهی در حوزه درمان برای بیمارستان‌های کشور تهیه شده تا بیمارستان ها نقاط‌ ضعف را شناسایی و با برنامه‌ریزی درست خلأها‌ و ضعف‌های خود را برطرف کنند.باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

طراحی سایت
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار