صندوق بازنشستگی کشوری

دریافت وجه برای صدور کارت هوشمند سلامت برای بازنشستگان غیرقانونی است

روابط عمومی صندوق بازنشستگی در اطلاعیه ای هشدار داد: تماس با بازنشستگان مبنی بر صدور کارت هوشمند سلامت به جای دفترچه سلامت در قبال دریافت وجه یا کسر از حقوق توسط سودجویان بوده و غیرقانونی است.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، صندوق بازنشستگی کشوری در این اطلاعیه آمده است: به دنبال اعلام تعدادی از بازنشستگان مبنی بر تماس برخی شرکت ها و افراد سودجو با بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری مبنی بر صدور کارت هوشمند سلامت به جای دفترچه سلامت در قبال دریافت وجه یا کسر از حقوق، روابط عمومی این صندوق در اطلاعیه ای نسبت به سودجویی و غیرقانونی بودن اینگونه تماس ها هشدار داد.

در اطلاعیه صندوق بازنشستگی تاکید شده است: در پی تماس هایی از سوی شرکت ها و اشخاص با بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق در روزهای اخیر و اعلام کسر حقوق بازنشستگی یا دریافت وجه به صورت مستقیم و کارت به کارت در مقابل صدور کارت هوشمند سلامت به اطلاع می رساند از آنجایی که هیچگونه برنامه ای مبنی بر تعویض دفترچه سلامت بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و تبدیل آن به کارت هوشمند سلامت از سوی سازمان بیمه سلامت به این صندوق اعلام نشده است، کسر هر مبلغی از حقوق بازنشستگان به این منظور به شدت تکذیب می شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: صندوق بازنشستگی کشوری هیچگونه مبلغی از حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق بابت صدور کارت هوشمند سلامت کسر نخواهد کرد و چنین مواردی سوء استفاده و مصداق کلاهبرداری است.

همچنین در این اطلاعیه تصریح شده است: هرگونه طرح و برنامه به منظور تعویض دفترچه های سلامت با کارت هوشمند سلامت باید صرفا از طریق سازمان بیمه سلامت انجام شود و پیگیری تلفنی یا حضوری برای دریافت وجه از بازنشستگان یا کسر حقوق اعتبار قانونی نداشته و کلاهبرداری است.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code