پنج شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۶ ||  Thursday, 21 September , 2017

خانه » تازه های سلامت » حضور ۵۱۷۰ کاندیدا برگزاری انتخابات نظام پزشکی

حضور ۵۱۷۰ کاندیدا برگزاری انتخابات نظام پزشکی

معاون درمان وزیر بهداشت جزئیات انتخابات نظام پزشکی را تشریح کرد.

به گزارش سپیدپوش، دکتر محمد آقاجانی در حاشیه همایش معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور در جمع خبرنگاران درباره انتخابات نظام پزشکی گفت: هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی کشور ۳۰ تیرماه از ۸ صبح تا ۸ شب برگزار می‌شود.

وی افزود: بر این اساس ۱۹۹ حوزه انتخابیه کار انتخابات نظام پزشکی را انجام می‌دهند و انتخابات به دو صورت حضوری و الکترونیک انجام می‌شوند. یعنی به منظور افزایش مشارکت و تضمین سلامت انتخابات همکاران می‌توانند هم به صورت حضوری و هم به صورت الکترونیک رای دهند.

آقاجانی با بیان اینکه ۵۰ هزار واجد شرایط برای حضور در انتخابات داریم گفت: این افراد در شش رشته پزشکی، دندانپزشکی، علوم آزمایشگاهی و گروه‌های پروانه دار حضور دارند.

وی از تایید صلاحیت ۵۱۷۰ کاندیدا برای حضور در انتخابات نظام پزشکی خبر داد و گفت: انتخابات الکترونیک این ویژگی را دارد که هر کس در هر نقطه می‌تواند به کاندیدای حوزه انتخابیه خود رای دهد.

وی درباره نحوه رسیدگی به تخلفات نیز گفت: هیات نظارت تخلفات را رصد می‌کند و بر روی نوع تبلیغات و مراحل مختلف آنها نظارت دارد. در این زمینه به کاندیداها توصیه می‌کنیم که با رعایت آئین نامه انتخابات تبلیغات خود را انجام دهند.

آقاجانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر کاندیدی اسمش در لیست نباشد و یا محل اشتغالش به نادرستی وارد سامانه شده باشد چه باید انجام دهد، گفت: ما زمان کافی برای ورود اسامی و اصلاح آنها قرار داده‌ایم اما برای رفاه حال همکاران و مشارکت حداکثری آنها در روز انتخابات در حوزه‌های رای گیری این امکان را ایجاد کردیم که بتوانند به صورت حضوری رای‌شان را ارائه دهند.ایسنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

code

تبلیغات

بالا