حضور گسترده مردم در سی و نهمین جشن انقلاب/بازتاب ۲۲ بهمن تماشایی در رسانه‌های خارجی/ قطعنامه راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن ماه قرائت شد

مراسم آغاز چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پیش از آغاز رسمی مراسم در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،مراسم آغاز چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پیش از آغاز رسمی مراسم در سراسر کشور آغاز شد.

راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۶  از ساعات ابتدایی صبح همزمان در سراسر کشور با حضور ملت ایران برای برگزاری جشن پایان سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز چهلمین سالگرد آن و پاسداشت این حماسه بی‌بدیل آغاز شد.

حضور گسترده مردم پیش از برگزاری راهپیمایی به صورت رسمی در میادین اصلی و محل های آغاز راهپیمایی ستودنی است.

۲۵۰ خبرنگار داخلی و ۱۲۵ خبرنگار و عوامل خبری از هفتاد و یک رسانه منطقه‌ای و بین المللی وابسته به ۲۴ کشور جهان، سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در مسیر راهپیمایی و میدان آزادی پوشش خبری خواهند داد.

 

قطعنامه راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن ماه منتشر شد

قطعنامه راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۶ منتشر شد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ (سوره انبیاء/ آیه ۱۰۵)

حمد و ثنای بی پایان پروردگار بزرگی را سزاست که ملت شریف و حق جوی ایران را کرامت بخشید تا در سایه نعمت اسلام و ولایت، تحت رهبری داهیانه و الهی حضرت امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) و ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) در عصر جاهلیت مدرن، منادی احیای ارزش‌های والای الهی و اخلاقی گردد.

اینک، در این لحظات آکنده از شور و نشاط و حماسه که قلب میلیون ها انسان آزاده مملو از سرور سی و نهمین سالگرد سراسر نور و افتخار پیروزی انقلاب اسلامی است و پیشرفت‌ها و دستاوردهای نظام اسلامی ایران در اوج قله های سربلندی و افتخار، بیش از هر زمان دیگری به عنوان الگوی نجات بخش جامعه بشری، مایه¬ی مباهات مسلمانان و مستضعفان جهان شده است، ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی باشکوه، سراسری و دشمن‌شکن یوم‌الله ۲۲ بهمن که مزین و آراسته به نام سیده نساء العالمین حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) است، مواضع خویش را با بانگ رسای توحیدی “الله اکبر” و “خامنه‌ای رهبر” به جهانیان اعلام می‌داریم:

۱- ضمن تجدید میثاق و بیعت خلل‌ناپذیر با آرمان‌های بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، انقلابی‌گری و تبعیت همه‌جانبه از رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را زمینه-ساز نشر و بسط ارزش‌های معنوی انقلاب اسلامی دانسته و بر التزام عملی به اصل الهی و مترقی «ولایت فقیه» به عنوان میراث جاویدان معمار کبیر انقلاب اسلامی تاکید می نماییم.

۲- بار دیگر پشتیبانی قاطع خود را از موفقیت‌های جوانان مومن و متخصص کشور به¬خصوص در عرصه علم و فناوری و صنایع باز دارنده دفاعی و موشکی اعلام داشته و ضمن حمایت از دستاوردهای ارزشی و معنوی نظام اسلامی، بر تداوم عزم جدی مسئولین کشور در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و تکامل مسیر پرفروغ انقلاب اسلامی تاکید می نماییم.

۳- با تاکید بر لزوم تامین زندگی کریمانه مردم و مقابله با موج نفوذ و رخنه دشمنان منطقه¬ای و فرامنطقه ای، خاصه از راه تدبیر فضای مجازی ایمن و شبکه اینترنت ملی، از همه دستگاهها بخصوص

دولت محترم می‌خواهیم با مسئولیت‌پذیری برای بهبود شرایط اقتصادی کشور و پاسخگویی صادقانه به مطالبات برحق مردم، تامین اشتغال و معیشت و رفاه مردم را در اولویت قرار دهند.

۴- امریکای جنایتکار را همچنان “دشمن شماره یک” خود دانسته و ضمن ابراز خشم و نفرت از بدعهدی های شیطان بزرگ در نقض مفاد توافقنامه هسته‌ای، و محکوم کردن مواضع خصمانه برخی مقامات ارشد اروپایی در همراهی با سیاست های سلطه طلبانه شیطان بزرگ از تمام مسئولین و دست¬اندرکاران نظام اسلامی می‌خواهیم تا با اتخاذ مواضع قاطعانه نسبت به استیفای کامل حقوق و منافع ملی و مقابله به مثل موثر با تحریم‌ها و اقدامات خرابکارانه نظام سلطه و ایادی آن، شجاعانه اقدام نمایند.

۵- بار دیگر حمایت همه¬جانبه خود را از وحدت و اتحاد جهان اسلام و همچنین جنبش¬ها و حرکت های اسلامی و آزادیبخش، خاصه فلسطین و محور مقاومت اعلام داشته و با‌ تاکید بر لزوم حفظ تمامیت ارضی کشورهای اسلامی، طرح رذیلانه سردمداران کفر پیشه آمریکای جنایتکار در رسمیت بخشیدن به نقشه شوم انتقال پایتخت رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی به بیت المقدس و همچنین جنایات وحشیانه رژیم قبیله ای آل سعود و هم پیمانان آن در یمن و بحرین را شدیدا محکوم می نماییم.

۶- ضمن هشدار در خصوص پذیرش تعهدات و معاهداتی که زمینه ساز نفوذ دشمنان و تحدید قدرت و کاهش میزان اثرگذاری نظام در سطح منطقه و جهان است، از متولیان امر می‌خواهیم با سرلوحه قرار دادن عدالت و رفع زمینه های بروز معضلات اجتماعی، افزایش اعتماد سیاسی، تحکیم بنیاد خانواده و جلوگیری از تبدیل شدن مساله حجاب به ابزاری سیاسی، دشمنان مردم و انقلاب را در رسیدن به اهداف شیطانی خود با شکست مواجه سازند.

۷- تکریم مقام شهدای والامقام انقلاب اسلامی و ایثارگران و خانواده‌های معظم آنان را وظیفه دائمی امت شهیدپرور دانسته و از مسئولین کشور می‌خواهیم تا در رفع موانع تعالی مادی و معنوی و حاکم ساختن فرهنگ “ایثار” و “شهادت”، از هیچ تلاشی دریغ ننمایند.

والسلام علیکم و رحمه¬الله و برکاته

یکشنبه ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۶

مصادف با ۲۴جمادی الاول ۱۴۳۹ و ۱۱ فوریه ۱۳۹۶

 

بازتاب ۲۲ بهمن تماشایی در آسوشیتدپرس: صدها هزار نفر برای گرامیداشت سالگرد انقلاب ایران به خیابان‌ها آمدند

راهپیمایی جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مانند هر سال در رسانه‌های بین‌المللی از جمله رسانه‌های انگلیسی‌زبان هم بازتاب داشته است.
یکی از این رسانه‌ها، خبرگزاری «آسوشیتدپرس» است که نوشته است: «راهپیمایان روز یکشنبه در تهران شعارهای سنتی خود علیه ایالات متحده و اسرائیل را سر دادند.»

این خبرگزاری می‌افزاید: «صدها هزار نظر در حال تجمع در میدان آزادی این شهر هستند، جایی که «حسن روحانی» رئیس‌جمهور این کشور سخنرانی می‌کند.»

آسوشیتدپرس همچنین اشاره کرده است که ایران در خارج از کشور «توانسته به موفقیت به عقب راندن داعش از عراق کمک کرده و به «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در بازیابی اراضی راهبردی یاری رسانده است.»

این خبرگزاری در عین حال به برخی مسائل اقتصادی در داخل کشور اشاره کرده و نوشته است که با وجود توافق هسته‌ای سال هنوز اقتصاد ایران با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.

 

دعوت از زنان مومن ایرانی به حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

 جامعه فاطمیون با انشتار بیانیه‌ای از عموم زنان مومن ایرانی برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دعوت بعمل آورد، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«هوالحکیم

انقلاب رهین همه‌ ملت ایران است.

مقام معظم رهبری

یک بار دیگر سال‌روز فجر پیروزی انقلاب اسلامی فرا رسید.

امسال یوم‌الله ۲۲ بهمن را در حالی گرامی می داریم که دشمنان قسم خورده این انقلاب از امریکای جهانخوار تا صهیونیسم غاصب و‌ ایادی منطقه ای شان بیشتر و آشکارتر از همیشه در مقابل شجره طیبه انقلاب اسلامی صف آرایی کرده اند تا به خیال خام خود این درخت تناور را از ریشه برکنند.

انقلابی که برخاسته از متن ملت و دستاورد مستضعفین و پا برهنگانی است که با تحمل رنجها و محرومیتها و نثار خون عزیزترین جوانانشان آن را به ثمر رساندند.

با گذشت چهل سال از انقلاب ملت شریف و اندیشمند و بر همان عهد و پیمانی که با امام و شهدا بستندوفادارند و همواره هر گاه دشمن خیال باطلی در سر داشته با حضور و حمایت همه جانبه دشمنان را ناامید کرده اند .سزاوار است مسئولین نظام قدردان چنین ملتی فهیم و در رکاب باشند و بر آنها واجب و لازم است مطابق بیانات مقام معظم رهبری زندگی خودشان را در سطح مردم بیاورند و دیوار بلند بی اعتمادی و شکاف عمیق طبقاتی که بین مردم و مسئولین ایجاد شده را با بازگشت به اصل انقلاب و آرمانهای امامرحمه الله علیه که فرمودند این انقلاب پابرهنگان و کوخ نشینان است ، از میان بردارند و موجبات ناامیدی ملت را فراهم نکنند و تمام هم و غم خود را صرف حل مشکلات مردم و فراهم نمودن آسایش و رفاه این ملت غیور و ارزشمند نمایند و این حدیث مولای متقیان علی علیه السلام را سرلوحه که خود قرار دهند “کاری که به شما واگذار می شود دینی است بر گردن شما نه وسیله آب و نانتان.

این بار نیز ملت فهیم و ولایتمدار ایران با وجود کاستی ها و گاها بی عدالتی ها ی برخی دولتمردان همچنان حمایت و حضور پرشور خود را در یوم الله ۲۲ بهمن به نمایش خواهد گذاشت و با اراده ای جزم تر از هر سال و با فراگیری بیشتر در صفوفی فشرده تر در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور می یابد تا چون همیشه پشت دشمن را در تقابل با این انقلاب به خاک بمالد و چشم توطئه های بی شمارشان را کور کند.

جامعه فاطمیون‌از قاطبه ملت مسلمان خاصه زنان شیردل و مومن‌ایرانی دعوت می کند که با برپایی باشکوه‌ترین و تماشایی‌ترین راه پیمایی در یوم‌الله ۲۲ بهمن بار دیگر دشمنان ایران‌اسلامی را ناامید سازند و با رهبری معظم و مقتدر انقلاب تجدید بیعت نمایند و با این حضور پرشمار و فراگیر پیام پشتیبانی از نظام‌مقدس جمهوری اسلامی رابه دشمنان کوردل ابلاغ کنند و همراه با آن بر ‌مطالبات بحق خود ازمسئولین در اداره امور کشور در عرصه های مختلف فرهنگی اجتماعی و بخصوص اقتصادی اعلام نمایند.»

والسلام علی من تبع الهدی

جامعه فاطمیون

کدام تجهیزات نظامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش داده شد/ از «قدر» و «توفان» تا جدیدترین زیردریایی ایرانی

در این راهپمایی، موشک بالستیک «قدر» در چهاراه ولیعصر نمایش داده شد. این موشک بالستیک با سوخت مایع، ۲هزار کیلومتر برد دارد و در واقع ادامه موشک شهاب ۳ است.

موشک قدر از دو نوع اف و اچ برخوردارد است. دستاورد دیگر، ماکت جدیدترین زیردریایی ساخت ایران با نام «فاتح» بود.

این زیردریایی ساخت سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع است که در حدود ۵۰۰ تن وزن داشته و هم اکنون آخرین مراحل تست خود را پشت سر می‌گذارد.

ایران قبل از آن، زیردریایی سبک غدیر را هم ساخته بود.

در این راهپمایی ماکت شناور موشک‌انداز «جماران» هم به نمایش درآمد که اولین ناوشکن ایرانی از کلاس موج است که توسط صنایع دریایی وزارت دفاع ساخته شده است و ۱۳۰۰ تن وزن دارد.

سامانه موشکی «فجر۵» نیز از دیگر دستاوردهای صنایع دفاعی بود که در راهپیمایی امروز به نمایش درآمد.

این موشک در واقع نسل جدید راکت های فجر است که قابلیت هدایت داشته و از روی لانچرهای چند فروندی شلیک می شود.

همچنین موشک ضدزره «توفان ۲ ام» نیر در این راهپیمایی نمایش داده شد که کمتزر از ۴ کیلومتر برد دارد و علیه سامانه‌های زرهی، نقاط تجمع دشمن استفاده می‌شود.

به گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش، قرار بود جدیدترین موشک ضدزره ایرانی در روزهای آینده رونمایی شود که به نظر می‌رسد همین موشک توفان ۲ام باشد.

توفان نسل های دیگر نظیر توفان ۱،۲ و۳ را دارد.

همخوانی راهپیمایان ۲۲ بهمن با سرود مرگ بر آمریکا حامد زمانی

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن از دقایقی پیش در تهران آغاز شده است و مردم با حضور پرشور خود بار دیگر حمایت خود را از نظام جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اعلام کردند.

در مسیر راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن سرود مرگ بر آمریکای حامد زمانی در حال پخش است.

راهپیمایان ۲۲ بهمن هم با شور و اشتیاق سرود مرگ بر آمریکا را با صدای بلند می خوانند.

استقرار موشک فجر۵ در مسیر راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن

راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن تهران از دقایقی پیش در تهران برگزار شده و مردم بار دیگر با حضور پرشور خود در دقایق اولیه از نظام جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب دفاع و تجدید بعیت کردند.

 

در مسیر راهپیمایی خیابان آزادی موشک فجر ۵ که از دستاوردهای صنعت دفاعی کشورمان محسوب می‌شود در معرض دید عموم و راهپیمایی کنندگان قرار دارد.

خبرگزاری فارس: استقرار موشک فجر5 در مسیر راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن

تاکید راهپیمایان تهرانی بر حمایت همه جانبه کشورهای اسلامی از مردم مظلوم یمن

راهپیمایی کنندگان با شعار حی‌علی خیر العمل کمک به مردم یمن در حمایت همه جانبه کشورهای اسلامی از مردم مظلوم یمن تاکید کردند.

راهپیمایی کنندگان همچنین با شعار آل سعود حیا کن یمن را رها کن از اقدام تجاوزکارانه عربستان سعودی علیه مردم مظلوم یمن اعلام انزجار کردند.

راه خروج از گردنه های مشکلات، حفظ وحدت است/ برای انتقال برخی فرهنگ ها به جوانان کوتاهی کردیم

سیدعلیرضا آوایی روز یکشنبه در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن درباره اهمیت وحدت و همدلی در کشور در بین مسئولان و مردم، افزود: در جلسات خدمت دوستان از قوای مختلف عرض کردم که ممکن است بعضی از بخش هایمان، همه روحیات و دیدگاه ها و سلایق هم را قبول نداشته باشد.

وی توضیح داد: برای نمونه ممکن است دولت در برخی زمینه ها اختلاف نظرهایی با بخش های دیگر داشته باشد که این منطبق نبودن دیدگاه ها با یکدیگر طبیعی است، اما یک سری اصول مشترک بسیار مهمی داریم که برای رسیدن به آن، ناگزیریم کنار هم قرار بگیریم و عقل و دین، همین را اقتضا می کند.
آوایی ادامه داد: با توجه به اینکه دشمنان برای آسیب زدن به کشور متحدند و اگر هم در برخی مسائل باهم اختلاف نظر داشته باشند، در این زمینه باهم وفاق دارند، چرا برای احقاق حق خود در کنار هم نباشیم تا مشکلات مردم را حل کنیم.

 

ماکت موشک قدر در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن با هدف هشدار به اسراییل

ماکت موشک قدر با جمله‌ای هشدار آمیز از مقام معظم رهبری خطاب به سران رژیم غاصب اسراییل در مسیر راهپیمایی۲۲ بهمن استقرار یافت.

سی و نهمین مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن که با شعار «افتخار به گذشته امید به آینده»  از مسیرهای ده گانه آغاز شد، حاشیه‌های متنوعی به همراه داشت که مهمترین آن تا این لحظه جمله‌ای از مقام معظم رهبری بر روی بدنه موشک قدر در تقاطع آزادی رودکی که نوشته شده است: «اگر غلطی از مسئولین رژیم صهیونیستی سر بزند جمهوری اسلامی تل آویو و حیفا را نابود خواهد کرد.»

 

درخواست راهپیمایی کنندگان از فرمانده سپاه برای تقاص آشوبگران

 راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن از دقایقی پیش در تهران آغاز شده و مردم خداجوی تهران از مسیرهای اعلام شده به خیابان اصلی آزادی وارد می‌شوند. راهپیمایی کنندگان با در دست گرفتن تمثال محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران از سپاه درخواست دارند که از کسانی که دی ماه امسال اغتشاشاتی در کشور بوجود آوردند تقاص بگیرند.

بر روی این پلاکاردها نوشته شده است مالک اشتر علی تقاص انقلابی و همچنین این جمله از مقام معظم رهبری با خطی ریزتر مبنی بر اینکه خسارت این چند روز آمریکا به کشور بی‌تقاص نخواهد بود بر روی این پلاکاردها وجود دارد.

راه دانا

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code