حریق بازار تهران مهار شد

آتش سوزی صبح امروز در بازار تهران، با کمک نیروهای آتش نشانی مهار و محل برای بررسی‌های بیشتر تحویل مالکان و عوامل نیروی انتظامی شد.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی رسانه خبری سلامت سپید پوش با بیان این مطلب گفت: این حادثه در ساعت ۱:۲۸ بامداد امروز به سامانه سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران گزارش داده شد و بلافاصله ۷ ایستگاه آتش نشانی و چندین دستگاه بنکر آب و خودروهای حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام می‌شوند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه اولین تیم اعزامی پس از ۳ دقیقه در محل حاضر شد ، عنوان کرد: محل حادثه یک پاساژ سه طبقه با بیش از ۱۰۰ باب مغازه و انبار نگهداری پارچه و البسه بود، و هنگامی که نیروهای آتش نشانی در محل حاضر شدند، تقریبا تمام طبقات طعمه حریق شده بود و آتش از پنجره‌ها زبانه می‌کشید و در حال سرایت به پاساژها و سراهای اطراف بود.

ملکی در ادامه با اشاره به بافت قدیمی و تنگ بازار تهران بیان داشت: به علت محدودیت‌هایی که بافت بازار ایجاد کرده بود، امکان استفاده از نردبانهای هیدرولیک وجود نداشت، و همکاران ما با کمک نردبان‌‌های دستی  به داخل پاساژ نفوذ کردند و عملیات اطفاء حریق از چند طرف آغاز شد و خوشبختانه با تلاش همکاران ما آتش به سرعت کنترل شد و از انتشار آن جلوگیری به عمل آمد.

وی در پایان با بیان اینکه عملیات ایمن سازی و لکه گیری محل حادثه در ساعت ۱۰:۰۰ به پایان رسید گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت و سه کارگر و نگهبان پاساژ توسط همکاران ما از محل حادثه خارج و تحویل نیروهای اورژانس شدند، ضمن اینکه با پایان گرفتن عملیات ایمن سازی ، محل تحویل مالکان و عوامل شهرداری و نیروی انتظامی شد.

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code