تفاهم‌نامه همکاری دو معاونت وزارت بهداشت

تفاهم نامه مشترک همکاری در پی تشکیل کمیته تحقیقات کاربردی در سال 1395 و به منظور تقویت برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی، بین معاونت های بهداشت و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز به امضای دکتر علی اکبر سیاری و دکتر رضا ملک زاده رسید.

به گزارش سپیدپوش از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این مراسم با اشاره به اهمیت پژوهش در بخش بهداشت گفت: برنامه های کلان بهداشتی همچون برنامه ملی ‘ایراپن’ را می توان در قالب تحقیقات کاربردی به نحو مطلوب تری انجام داد.
دکتر ملک زاده افزود: درحال حاضر نیز ۵۰ درصد برنامه های پژوهشی همچون ‘کوهورت ها’ را کارکنان بخش بهداشت انجام می دهند.
دکتر سیاری معاون بهداشت نیز گفت: معاونت بهداشت ۱۵ برنامه و ۱۰ پروژه کلان بهداشتی در طرح تحول بهداشت اجرا کرده است که دهمین پروژه «همکاری با مراکز تحقیقاتی در جهت اجرای پژوهش های کاربردی» در حوزه بهداشت است.
سیاری افزود: امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه این پروژه به نحو مطلوب اجرایی شده و باعث پیشرفت برنامه های پژوهشی حوزه بهداشت شود.
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت نیز در این مراسم با اشاره به تشکیل کمیته تحقیقات کاربردی در حوزه بهداشت که از سال گذشته به ریاست معاون تحقیقات وزارت بهداشت تشکیل شد، گفت: این کمیته با اهداف مشخص برای پیشبرد برنامه های پژوهشی در حوزه بهداشت تشکیل شده است و طی این مدت ۱۰ منطقه آمایشی تعیین و کل مراکز تحقیقاتی بهداشتی در کشور مشخص شدند.
دکتر تبریزی بیان کرد: برنامه های توانمندسازی برای تیم های آموزشی در کلان مناطق کشور بر اساس زیرساخت هایی که طی سه سال گذشته در حوزه بهداشت کشور به وجود آمده است، از برنامه های این کمیته بوده است.
وی گفت: این زیرساخت ها به ما کمک می کند که برنامه های پژوهشی خود را در قالب ‘کوهورت ها’ و برنامه های دیگر تحقیقاتی انجام دهیم.
بر اساس این گزارش، در مقدمه این تفاهم نامه آمده است: با توجه به اهمیت برنامه مدیریت پژوهش های کاربردی حوزه با رویکرد تقویت تولید و بکارگیری شواهد علمی در برنامه ریزی ها و مدیریت نظام سلامت و در راستای پروژه پشتیبان همکاری با مراکز تحقیقات حوزه سلامت از برنامه های تحول بخش بهداشت به منظور گسترش همکاری های پژوهشی در نظام سلامت ‘برنامه تقویت و توسعه تحقیقات نظام سلامت Health System Research طی تفاهم نامه مشترک بین معاونت های بهداشت و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی منعقد می شود. با امضای این تفاهم نامه طرفین حد اعلای تلاش خود را در جهت توسعه تحقیقات نظام سلامت و ارتقای سلامت جامعه از طریق بهبود کیفیت خدمات بهداشتی مبذول می نمایند. ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code