تعطیلات آخر هفته را مانند افراد موفق برنامه ریزی کنید

اگر دقت کرده باشید، تعداد روزهای تعطیل تقویم، از تعطیلات بزرگ و مهمی مثل اعیاد گرفته تا مناسبت های دیگر، آن قدر زیاد است که نیاز به یک برنامه ریزی درست دارد. افراد موفق به خوبی می دانند که چطور باید از این تعطیلات استفاده کنند.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،این به این معنی نیست که شما نباید در تعطیلات تان استراحت کنید و یا تمام فکرتان و برنامه های تان معطوف به کار باشد. بلکه نحوه ی درست استفاده از تعطیلات است که اهمیت دارد. همراه ما باشید تا با عادات افراد موفق آشنا شوید.

تفکیک کار و استراحت
اولین نکته ای که در تعطیلات اهمیت دارد، این است که بتوانید با استفاده از این فرصت انرژی تان را بازیابی کنید. افراد موفق در جداسازی زمان های کاری و تفریحی به خوبی عمل می کنند. آن ها در آخرین روزهای کاری سخت تر کار می کنند تا مجبور به موکول کردن کارهای شان در زمان فراغت نباشند و زمان شان را به خود و خانواده شان اختصاص بدهند.

برنامه ریزی
لازمه ی لذت بردن از تعطیلات و جدا شدن از کار، این است که برنامه ی دقیقی برای آن داشته باشید. کارهای تان را طوری برنامه ریزی کنید که به تعطیلات تان صدمه نزنند. حتی بهتر است یک برنامه ی سفر برای تعطیلات تان در نظر بگیرید و تور و یا بلیط و هتل را از قبل رزرو کنید تا نتوانید تعطیلات تان را با کار زیاد خراب کنید.

اولویت بندی
تعطیلات، بهترین زمان برای رسیدگی به کارهایی است که همیشه دوست دارید انجام شان بدهید. ممکن است به نقاشی، عکاسی و یا کتاب خواندن علاقه داشته باشید و خستگی ناشی از کار به شما این فرصت را ندهد که کار مورد علاقه تان را انجام بدهید. پس در تعطیلات مثل یک فرد موفق به سراغ کارهایی بروید که برای آن ها هیجان دارید.

دوری از تکنولوژی
این مورد ممکن است برای خیلی از شما به نظر غیر ممکن بیاید. اما بهتر است حداقل یک روز هم که شده، به دور از گوشی و تبلت تان وقت بگذرانید و بیشتر در کنار خانواده باشید. خودتان را با کارهای دیگری مثل خواندن کتاب و ورزش کردن سرگرم کنید.

استراحت
بهتر است یک روز در هفته را کاملا استراحت کنید و برنامه ای برای خودتان نچینید. ممکن است هوس کنید کارهای زیادی انجام بدهید و سر خودتان را شلوغ کنید. اما یک روز استراحت کامل و کاری نکردن می تواند تا حد زیادی انرژی تان را برای یک هفته ی پر کار ذخیره کند. مطمئن باشید در این حالت هم می توانید از یک روز تعطیل لذت ببرید.

رفتن به طبیعت
می توانید آخر هفته ها با رفتن به طبیعت، انرژی مضاعفی بگیرید. همه ی ما نیاز داریم که برای مدتی از زندگی شهری فاصله بگیریم و با طبیعت ارتباط برقرار کنیم. افراد موفق به خوبی این موضوع را می داننند و برای وقت گذرانی در طبیعت برنامه ریزی می کنند.

 

ایسنا

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code