تسلیم نامه اعتراض ۳هزار متخصص علوم آزمایشگاهی به رییس مجلس

به دنبال حذف تبصره 2 قانون آموزش تکمیلی علوم پایه و آزمایشگاهی توسط نمایندگان مجلس، بیش از 3 هزار متخصص علوم آزمایشگاهی با تسلیم نامه‌ای به دکتر علی لاریجانی، خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش، به دنبال حذف تبصره دوم قانون برگزاری دوره‌های آموزشی تکمیلی تخصصی برای فارغ التحصیلان رشته های علوم پایه پزشکی و ازمایشگاهی، بیش از ۳هزار نفر از متخصصین جامعه علمی آزمایشگاهی، نامه اعتراضی  را برای رسیدگی و بررسی‌های بیشتر و کارشناسی، به رییس مجلس تسلیم کردند.

پس از اجرای قانون برگزاری دوره‌‌های تکمیلی تخصصی گروه علوم پایه و آزمایشگاهی برای دریافت مجوز تاسیس و مدیریت آزمایشگاه، پاتولوژیست‌ها دست به اعتراضات مختلف بر علیه این قانون کردند و جلسات گفت‌وگو و اعتراضی متعددی را در این خصوص با مسئولین وزارت‌خانه و نمایندگان مجلس، برگزار کردند که نتیجه آن حذف تبصره ۲ و دوره‌های تکمیلی علوم آزمایشگاهی و پایه، توسط کمیسیون بهداشت  مجلس شد. ( طبق تبصره ۲ ماده ۴ قانون نحوه اداره آزمایشگاهها مصوب مجلس شورای اسلامی  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ملزم به ارتقای توانمندی دانش آموختگان  دوره های تخصصی رشته های تحصیلی علوم آزمایشگاهی، با برگزاری دوره های تکمیلی تخصصی بوده و چارچوب نحوه برگزاری این دوره ها توسط وزارت بهداشت تدوین شده است).

این تصمیم مجلس در حالی است که هنوز وزارت بهداشت درمان حال تدوین و آماده‌سازی ساختار نوین آزمایشگاهی است، ساختاری که در آن به موضوع برگزاری این دوره‌ها نیز اشاره دارد.

طبق گفته جامعه علمی آزمایشگاهی، کمیسیون بهداشت مجلس به دنبال فشار گروه معترض پاتولوژیست‌ها، قبل از اعلام نظر نهایی وزارت بهداشت و اتمام تدوین و انتشار ساختار جامع، رای به حذف تبصره دوم دوره‌های آموزشی علوم آزمایشگاهی کرد.

به دنبال این اقدام مجلس، بیش از ۳هزار نفر از متخصصین جامعه علمی آزمایشگاهی، با تسلیم نامه‌ای به دکتر علی لاریجانی، خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

گفتنی است اجرای این قانون که در سال ۱۳۶۷ توسط مجلس به تصویب رسید، تنها ۲ سال برگزار شد و به‌دلیل اعتراض متخصصین پاتولوژی متوقف شد، در سال ۱۳۹۰ که این قانون به حالت اجرایی درآمد مجددا به‌دلیل اعتراض پاتولوژیست‌ها بعد از ۳ ماه متوقف شد.

تصویر نامه اعتراضی جامعه علمی آزمایشگاهی به دکتر علی لاریجانی:

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

1 دیدگاه

  1. محمد پاسخ

    #نه_به_لابی_پاتولوژیستها