تحول در درمان سکته‌های قلبی و مغزی/کاهش چشمگیر هزینه‌های درمان

نوحی گفت: اجرای برنامه مدیریت درمان سکته‌های قلبی و مغزی علاوه بر کاهش هزینه‌های درمانی این بیماری‌ها، باعث شده از معلولیت افرادی که در شرایط بهره‌وری اقتصادی هستند، جلوگیری شود.

به گزارش سپیدپوش، فریدون نوحی (رییس بیمارستان قلب شهید رجایی) در نخستین جشنواره تقدیر از مجریان بر‌تر مدیریت درمان سکته‌های قلبی و مغزی، حضور وزیر بهداشت برای نظام سلامت کشور را یک نعمت دانست و گفت: اقدامی که در حوزه سکته‌های قلبی و مغزی انجام شد دو اقدام تحولی بزرگ در حوزه سلامت است.

رییس بیمارستان قلب رجایی با تاکید بر اینکه اجرای برنامه‌های ۷۲۴ و ۲۴۷ در مورد سکته‌های قلبی و مغزی نظم خاصی به درمان این بیماری‌ها در بیمارستان داده است، افزود: در راستای این دو برنامه کاهش هزینه‌های درمانی در این دو بخش را شاهد بودیم و اجرای این برنامه‌ها نتایج مثبتی را برای درمان سکته‌های قلبی و مغزی در پی داشته است.

وی با اشاره به اینکه وقوع سکته‌های قلبی بیشتر در سنین ۵۰ تا ۶۰‌سال اتفاق می‌افتد، افزود: این دو برنامه باعث می‌شود که از معلولیت افرادی که در شرایط بهره وری اقتصادی هستند جلوگیری شود.

دکتر نوحی افزود: اجرای برنامه‌های درمان سکته‌های قلبی و مغزی باعث شد که فعالیت اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستان‌ها در این بخش نظام بند و سیستماتیک شود و امیدوارم که بتوانبم از این موهبت نیز به نحو خوبی استفاده کنیم. ایلنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code