تامین اجتماعی به معنای واقعی، حامی کارگران و بازنشستگان باشد

هاشمی گفت: تامین اجتماعی از بنگاه داری دست برداشته و به معنای واقعی، حامی کارگران و بازنشستگان باشد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت هیچگاه به دنبال انتقال سازمان تامین اجتماعی به این وزارت خانه نبوده و نیست، گفت: مجموعه تحت مدیریت ما به قدر کافی، گسترده است اما به جای ادغام سازمان های بیمه گر نیاز داریم که سیاستگذاری ها در این حوزه، واحد باشد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: اینکه مدیریت تامین اجتماعی در کدام دستگاه باشد، اهمیت چندانی ندارد، بلکه هماهنگی آن با نظام سلامت مهم است و بیمه سلامت علیرغم اینکه به وزارت بهداشت منتقل شده، به عنوان یک سازمان مستقل عمل می کند و باید مدعی و مطالبه گر از وزارت بهداشت باشد.

در حوزه بیمه ها باید سیاستگذاری یکپارچه وجود داشته باشد

هاشمی افزود: فروشنده و خریدار خدمات باید متفاوت عمل کنند و بیمه ها باید متناسب با درآمد خود، منافع سازمان بیمه گر و بیمه شده را در نظر بگیرند؛ بنابراین از روز اول، تاکید داشتیم که در حوزه بیمه ها باید سیاستگذاری یکپارچه وجود داشته باشد، اما در حال حاضر، بیمه ها پراکنده هستند و رفتارهای متفاوت و گاهی متناقضی دارند و مردم از این بابت، عصبانی و شاکی هستند.

وزیر بهداشت یادآور شد: تامین اجتماعی باید به همان قانون اولیه زمان تاسیس خود باز گردد، از بنگاه داری دست برداشته و محرومین جامعه تحت پوشش خود را شناسایی و از آنها حمایت کند و به معنای واقعی، حامی کارگران و بازنشستگان باشد.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code