برخی خدمات حوزه سلامت باید برون سپاری شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه برخی خدمات حوزه سلامت باید برون سپاری شوند از کمبود ۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور انتقاد کرد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،رسول خضری با تاکید بر ضرورت برون سپاری برخی خدمات حوزه سلامت با تاکید بر اینکه مجلس از این موضوع حمایت می کند، گفت: وزارت بهداشت باید سیاست گذاری مناسبی را برای تحقق این موضوع در دستور کار قرار دهد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: برون سپاری خدمات یکی از راهکارهای مهم اشتغال زایی و حمایت از بخش خصوصی است البته به شرطی که بیمه ها پای کار بیایند و حلقه ارتباطی بیمار و پزشک توسط بیمه های کارآمد ایجاد شود.

وی از کمبود بیش از ۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور انتقاد کرد و گفت: امکان ساخت سالانه بیش از ۴ الی ۵ هزار تخت بیمارستانی در کشور وجود ندارد بنابراین برای تامین مابقی باید بخش خصوصی و بیمارستان های زنجیره ای خیرین سلامت ورود کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در صورت ورود بخش خصوص به حوزه سلامت اشتغال زایی بهبود و چابک سازی دولت نیز محقق می شود و از سویی دولت نیز به امر سیاست گذاری می پردازد.

خضری یادآور شد: اگر از ابتدای اجرای طرح تحول سلامت بیمه سلامت ایران تحت نظارت وزارت بهداشت بود به طور قطع با مشکلات فعلی مواجه نبود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم، با بیان اینکه ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه همگانی و رایگان قرار دارند، افزود: این تعداد بیمه شده نقطه عطفی در بحث بیمه سلامت است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با برون سپاری خدمات بخش عمده ای از مشکلات حوزه سلامت رفع می شود، تصریح کرد: البته بیمه ها باید تقویت شوند تا پرداختی از جیب مردم نداشته باشیم.

بهداشت نیوز

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code