برآورده شدن آرزوی وزیر بهداشت به سال ۹۷ موکول شد!/ ادامه اغمای هشت ساله بیمارستان ۲۱۸ تختخوابی سراوان

علی رغم اینکه بیمارستان ۲۱۸ تختوابی شهرستان سراوان قرار بود که تا اواخر سال ۹۶ افتتاح شود، اما این افتتاح به هفته دولت سال آینده موکول شد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، به نقل از  شستون؛سال ۸۸ بود که کلنگ احداث بیمارستان ۲۱۸ تختوابی سراوان با حضور جمعی از مسئولین زده شده و‌ روزنه امید را در چشمان مردم شهرستان مرزی سراوان ایجاد کرد.
تنها بیمارستان سه شهرستان سراوان، سیب و سوران و مهرستان پاسخگوی نیاز بیماران این منطقه نیست و با توجه به قدمت بالای این بیمارستان بنا به گفته مسئولین که به پنجاه سال می‌رسد، گاهی دچار مشکل از قبیل قطع برق می شود.
اوایل فروردین سال جاری بود که تعداد زیادی از شهروندان سراوانی با تماس با این‌ پایگاه خبری از قطع شدن برق بیمارستان گلایه مندی خود را اعلام و‌خواستار پیگیری این موضوع شدند، علاوه بر تماس با این پایگاه، به نوعی دیگر اعتراضات خود را در شبکه های اجتماعی مطرح کردند.
قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در سفری که در ۱۹ آذر ماه سال گذشته به شهرستان سراوان داشته بود از افتتاح بیمارستان ۲۱۸ تختخوابی این شهرستان تا پایان دولت یازدهم یعنی شهریور ۹۶ خبر داده بود، که این وعده همچنان به سرانجام نرسیده است.

افتتاح بیمارستان جدید سراوان آروزی وزیر بهداشت

وی گفته بود یکی از آرزوهای وی برای استان سیستان و بلوچستان بهره برداری از بیمارستان ۲۱۸تختخوابی سراوان است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کرده بود که سفر دوم وی به این شهرستان به خاطر این است که بتوانند در پایان دوره دولت تدبیر و امید این بیمارستان  را به بهره برداری برسانند.
قاضی زاده هاشمی همچنین با توجه به پیگیری های انجام شده از سوی محمد باسط درازهی نماینده مردم شهرستان ها سراوان، سیب و سوران و مهرستان، از راه اندازی مرکز آموزش عالی سلامت، از تأسیس این مرکز در شهرستان سراوان خبر داده بود.
در آذر ماه سال‌ جاری درویش نارویی فرماندار سراوان به همراه مدیر کل دفتر فنی استاندارد،  مدیر کل راه و شهرسازی استان، مدیر عامل سازمان نظام مهندسی از بیمارستان در حال ساخت شهرستان سراوان بازدید کرد و تکمیل و تجهیز این بیمارستان را یکی از دغدغه های مردم این خطه از کشور عنوان کرد.
وی در بازدید انجام شده از پیشرفت ۷۵ درصدی بیمارستان سراوان خبرداده بود و گفته است که در سراوان در حوزه بهداشت و درمان ۱۲۰ میلیارد تومان دولت سرمایه گذاری انجام داده است.

افتتاح بیمارستان جدید سراوان در سال ۹۷

رضا رضا زاده پراپری رئیس شبکه بعداشت و درمان شهرستان سراوان در ویژه برنامه ماه آفتاب با اشاره به طرح تحول سلامت و سفر وزیر بهداشت به شهرستان، گفته است در حوزه ساخت و ساز در حوزه سراوان بزرگ بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
وی ساخت خانه های بهداشت، مراکز اورژانس، پانسیون در قالب ۵۹ پروژه را از مصوبات وزیر بهداشت در سفر به این شهرستان عنوان کرده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان معتقد است در حوزه درمان چهار اثر شاخص توسعه اورژانس، بلوک زایمان، کلینیک های ویژه و غربالگری سرطان را شهرستان داریم.
رضا زاده پراپری گفته است: از دیگر طرح های حوزه درمان ساخت بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی جدید شهرستان با پیشرفت ۹۰ درصدی که درحال ساخت می باشد که در هفته دولت سال آینده افتتاح خواهد شد و درحال حاضر تجهیزات آن به استان تحویل داده شده است.
گفتنی است؛ پروژه ساخت بیمارستان ۲۱۸ تخت خوابی شهرستان سران در زمینی به مساحت ۸ هکتار با زیر بنای ۱۶ هزار متر مربعی در پنج طبقه در حال ساخت است که کلنگ آغار احداث این پروژه در سال۸۸ به زمین زده شد.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code