۷۰ میلیارد بدهی بیمه‌ها به دانشگاه علوم‌پزشکی ایران

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: اگر بیمه‌ها در پرداخت بدهی خود به دانشگاه خوش قولی می‌کردند، به قطع و یقین بدهکار شرکت‌های تولیدی نمی‌شدیم.

به گزارش سپیدپوش، مهران ولایی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مورد جریان بدهی این دانشگاه به شرکت های تولیدی و تامین کننده دارو و تجهیزات پزشکی گفت: اگر بیمه ها در پرداخت بدهی خود به دانشگاه، خوش قولی می کردند و این پرداختی ها به موقع انجام می شد، به قطع و یقین بدهکار شرکت های تولیدی و تامین دارو و تجهیزات پزشکی نمی شدیم.

وی ادامه داد : تقریبا از سال گذشته تاکنون طلب ۷۰ میلیاردی معاونت غذا و داروی علوم پزشکی ایران از بیمه ها به قوت خود باقی است که بخش قابل توجهی از این مطالباتمربوط به  بیمه های خدمات درمانی، ارتش و تامین اجتماعی می شود.

ولایی با تاکید بر تامین همه اقلام دارویی مورد نیاز بیمارستان های دانشگاهی، افزود: خوشبختانه علی رغم وجود بدهی به شرکت های تولید و تامین دارو و تجهیزات پزشکیهیچ کمبودی در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی در هیچ یک از مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران وجود ندارد و درصورت گزارش هرگونه کمبود بلافاصله رسیدگی های لازم و تامین اقلام مورد نیاز، انجام شده است.

وی تصریح کرد: تعاملات دانشگاه با شرکت های تامین و تولید کننده دارو و تجهیزات پزشکی حتی با وجود بدهی هایمان به خوبی ادامه دارد اما این شرکت ها برای تامین و خرید مواد اولیه تولیداتشان به پول نیاز دارند و اگر طلب ۷۰ میلیاردی غذا و داروی دانشگاه از بیمه ها دریافت شود، تقریبا همه بدهی هایمان به شرکت های مربوطه تسویه می شود.

ولایی اظهار کرد: هم اکنون بخش قابل توجهی از هزینه های تامین دارو و  تجهیزات پزشکی ، صرف تامین اقلام مورد نیاز اعم از تجهیزات پزشکی و انواع داروهای ویژه  درمان سرطان می شود و همکاری شرکت ها و داروخانه ها نیز در این ارتباط بسیار مطلوب است، زیرا معاونت غذا و داروی علوم پزشکی ایران با برخی از داروخانه ها قراردادهایی بسته است که طبق آن داروهای درمان سرطان با تخفیف های عمده در اختیار بیمارستان‌ها و بیماران قرار گیرد. باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

طراحی سایت
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار