بدهی ۱۴۰ هزارمیلیاردتومانی دولت به تأمین اجتماعی/ ۷۴۱ هزار نفر بیمه‌شده اصلی و تبعی در لرستان

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان گفت: حق بیمه های مشمول کمک دولت باعث شده وصول منابع ما به حداقل برسد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،به نقل از سفیر افلاک شهناز حمزه لویی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان که در سالن جلسات تأمین اجتماعی لرستان برگزار شد با اشاره به جمعیت ۴۲میلیون نفری تحت پوشش این سازمان گفت: سه میلیون نفر از بازنشستگان این سازمان ماهیانه ۶هزارمیلیاردتومان مستمری دریافت می کنند.

وی با اشاره به وظایف گسترده سازمان تأمین اجتماعی گفت: خدمات تنها در حوزه مالی نیست و علی رغم این که خدمات درمانی جز وظایف ذاتی این سازمان نیست اما بخشی از خدمات وزارت بهداشت را تأمین اجتماعی برعهده دارد.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان با بیان این که ۹۵ درصد منابع سازمان از محل حق بیمه پرداختی کارفرمایان تأمین می شود،اظهار داشت: از یک دهه گذشته روند پیری درسازمان تأمین اجتماعی  آغاز شده به گونه ای در حال حاضر بیشترین پرداختی و کمترین دریافتی را داریم و این قضیه سازمان را با چالش جدی اقتصادی مواجه کرده است.

 

بدهی ۱۴۰هزارمیلیاردتومانی دولت به تأمین اجتماعی

حمزه لویی با اشاره به بدهی ۱۴۰هزارمیلیاردتومانی دولت به تأمین اجتماعی بیان کرد: حق بیمه های مشمول کمک دولت  باعث شده وصول منابع ما به حداقل برسد و علاوه بر این به واسطه مسائل مختلف و برخی سوءمدیریت ها  در حوزه های مختلف بسیاری از کارگاه تعطیل یا نیمه تعطیل شد که منابع ما را محدود کرد و و نتوانستیم منابع را وصول کنیم.

وی با اشاره به حل مشکلات نیروی انسانی شرکت پارسیلون گفت: پرداخت سه میلیاردتومان به هزارو ۴۰۰ کارگر شرکت پارسیلون تنها بخش کوچکی از خدمات ما به حوزه صنعتی لرستان است.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان با بیان این که برخی از صنایع به دلایل مختلف خود را سریع بازیابی می‌کنند که قصدشان سو استفاده از تسهیلات و منابع دولت نیست، گفت: ۳۰۰نفر از کارگران نساجی بروجرد به کار برگشته و ۲۰۰ نفر دیگر نیز بزودی به کار برمی‌گرند.

وی با اشاره به ضرورت نظارت بر تسهیلات دریافتی کارفرمایان تصریح کرد: تسهیلاتی که کارفرمایان دریافت می کنند صرفاً باید در حوزه همان صنعت هزینه شود،هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به کارفرمای پاسیلون پرداخت شد اما رونقی در تولید ایجاد نشد.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان به پرداخت پنج میلیارد و ۳۲۷ میلیارد ریال در ۹ماه امسال اشاره کرد وگفت:۷۰ میلیارد ریال در کوتاه‌مدت و ۲۷۱ میلیارد تومان بیمه بیکاری نیز طی ۹ ماه پرداخت‌شده است.

حمزه لویی با بیان این که هزینه‌های سازمان بیش از ۴۰ درصد از منابع است،عنوان کرد: در ارائه خدمات رقم بسیار قابل‌توجهی داشته‌ایم و تلاش می‌کنیم تأمین اجتماعی یار دولت باشد نه بار آن.

۴۲۰ میلیارد تومان مطالبات معوق سازمان تأمین اجتماعی لرستان

وی مطالبات معوق سازمان تأمین اجتماعی لرستان را ۴۲۰ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت:  ۲۱۸ هزار بیمه‌شده اصلی و ۶۶ هزار خانوار مستمری بگیر در استان داریم و در مجموع۱۲۰ هزار خانوار تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند و به ۷۴۱ هزار نفر بیمه‌شده اصلی و تبعی خدمات می دهیم.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان با اشاره به استقرار سیستم های الکترونیکی در ارائه خدمات گفت: با راه اندازی طرح‌های اس اس ان و اچ آی اس به دنبال حذف دفترچه‌های درمانی هستیم.

حمزه لویی با اشاره به مصوبه ماده ۱۳ قانون برنامه ششم توسعه گفت:دولت موظف شده تا پایان برنامه ششم توسعه سالانه حداقل ۱۰ درصد از بدهی‌ها را پرداخت کند و در بودجه سال ۹۷ مصوب شده بدهی ۵۰ هزار میلیارد تومانی خود را به تأمین اجتماعی پرداخت کند.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code