بدهی بیمه‌ها در حال شکستن استخوان‌های صنعت درمان

عضو هیئت مدیره سندیکای داروسازان گفت: بدهی بیمه‌ها موضوع کهنه اما یک مشکل جدی است بطوری‌که در حال حاضر این موضوع آسیب جدی به صنعت درمان زده است.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش،

ناصر نقدی عضو هیئت مدیره سندیکای داروسازان ایران و انستیتو پاستور ایران بیان کرد: شاید مساله بدهی بیمه ها از نظر بیانی موضوع تازه‌ای نیست اما واقعیت این است که بیمه‌ها دارند کمر صنعت درمان را می شکنند و باید هرچه زودتر چاره‌ای کرد زیرا این مساله در واقع سیکل و چرخه‌ای میان دولت، بیمه و صنعت است.

نقدی گفت: یکی از مهمترین راهکارهای پیشنهادی برای حل مشکلات پیش روی صنعت حیاتی داروسازی کشور این است که حداقل همانند تبصره‌ها و بندهای مشمول بودجه طرح تحول نظام سلامت، برای داروسازی هم بودجه‌ای درنظر گرفته شود و درواقع بخش دارو نیز به طور مستقل در قانون بودجه کشور مطرح شود.

عضو هیئت مدیره سندیکای دارو سازی ادامه داد: هم اکنون بیش از ۴۰۰ روز از بدهی بیمه‌ها به صنعت داروسازی کشور می‌گذرد، بدهی‌هایی که به مرز بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان رسیده و واقعا کمر داروسازی ایران را خم کرده و می‌شکند.

ناصرنقدی با اشاره به ضربه سنگینی که بیمه‌ها به صنعت دارویی ایران زده‌اند، یادآور شد: کل چرخه مالی بازار دارویی ایران اعم از سهم واردات و تولید داخل هم اکنون ۱۴۰۰۰ میلیارد تومان است که در این میان ۸۰۰ میلیون دلار به تولید داخلی داروهای تخصصی اختصاص دارد، حال تصور کنید که اگر از این میان ۴۰۰۰ میلیارد تومان کسر شود چه اتفاقی برای صنعت دارویی کشور می‌افتد بنابراین وضعیت واقعا حساس و بحرانی است.باشگاه خبرنگاران

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code