بدن هنگام خواب فعالیت دارد ؟

در هنگام شب که شما خسته از کار و فعالیت‌های روزانه، به منظور استراحت و خواب شبانه به رختخواب می‌روید، مغز شما از فعالیت دست نمی‌کشند؛ این در حالی ست که شما از فعالیت بدن خود آگاه نبوده و آرام به خواب رفته اید.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، در هنگام شب که شما خسته از کار و فعالیت‌های روزانه، به منظور استراحت و خواب شبانه به رختخواب می‌روید، مغز شما از فعالیت دست نمی‌کشند؛ این در حالی ست که شما از فعالیت بدن خود آگاه نبوده و آرام به خواب رفته اید.

ترمیم و رشد سلول بدن 

در طول شب و زمانی که هر فرد در خواب عمیق به سر می‌برد، ترمیم و رشد سلول‌های بدن آغاز می‌شود؛ جالب است بدانید که بدن این فعالیت‌ها را با سرعت قابل توجهی انجام می‌دهد همچنین مغز شروع به پردازش اطلاعاتی می‌کند که در طول روز دریافت کرده است.

در این مرحله، اطلاعات غیر ضروری دور ریخته شده و اطلاعات مفید در حافظه ذخیره می‌شوندY در نتیجه بر خلاف تصور عموم، بدن در طول شب و هنگام خواب، به فعالیت مشغول بوده و استراحت نمی‌کند.

این مسئله از نظر علمی ثابت شده و تحقیقات نشان داده است که بدن قادر است هنگام خواب و استراحت شبانه، به کالری سوزی بپردازد؛ این در حالی است که میزان کالری سوزی در خواب، با میزان کالری سوزانده شده حاصل از فعالیت بدنی، قابل قیاس نیست اما گفتنی است که میزان آن دور از انتظار شما بوده و به خودی خود بسیار قابل توجه و مفید است.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code