محمد سرور

بالگردهای اورژانس ۴ هزار و ۵۳۲ بیمار بدحال را به مراکز درمانی منتقل کردند

رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور از انتقال چهار هزار و ۵۳۲ بیمار و مصدوم بدحال انواع حوادث و سوانح در ۹ ماه گذشته از سال ۹۸ به مراکز درمانی خبر داد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، محمد سرور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، گزارش عملکرد اورژانس هوایی را در ۹ ماهه گذشته از سال جاری تشریح کرد و افزود:‌ در این مدت بالگردهای اورژانس ۱۱۵ این شمار بیمار و مصدوم را با انجام سه هزار و ۵۱۴ پرواز به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل کردند.

وی ادامه داد: همچنین در ۹ ماه گذشته از سال و با تلاش امدادگران اورژانس ۱۱۵، یکهزار و ۶۲۳ بیمار و مصدوم انواع حوادث نیز هنگام انجام ماموریت های ویژه به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شده اند.

رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور درصد بیماران منتقل شده (چهار هزار و ۵۳۲ بیمار) را به تفکیک مورد(در ۹ ماهه سال ۹۸) را تشریح کرد و گفت: در مدت یادشده انتقال ۲ هزار و ۱۷ مصدوم حوادث ترافیکی(۴۴.۵۱ درصد)، هزار و ۳۲۱ مورد بیماران غیر ترافیکی (۲۹.۱۵ درصد)، ۴۸۰ مادران باردار (۱۰.۵۹ درصد)، ۴۹۹ بیمار قلبی(۱۱.۰۱ درصد)، ۲۱۵ بیمار سکته مغزی(۴.۷۴ درصد) و ۱۰۶ بیمار post CPR (۲.۳۴ درصد) به عنوان گوشه دیگر از فعالیت های اورژانس هوایی ثبت و گزارش شده است.

سرور، درصد ماموریت های ویژه (هزار و ۶۲۳ مورد) اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور را به تفکیک مورد(در ۹ ماهه سال ۹۸) را تشریح و ادامه داد: در مدت یادشده انتقال ۲۲ عضو پیوندی(۱.۳۶ درصد)، ۳۵ بسته خون یا فرآوردهای خونی(۲.۱۶ درصد)، نجات جان ۵۸۴ نفر (۳۵.۹۸ درصد)، انتقال ۲۱۵ نیروی متخصص اورژانس(۱۳.۲۵ درصد)، انتقال ۷۴۲ نفر به اماکن امن (۴۵.۷۲ درصد) و ۲۵ نفر از مقامات بهداشتی برای ارزیابی استان های متاثر از حوادث(۱.۵۴ درصد) از دیگر ماموریت های این مرکز اورژانس هوایی بوده است.

وی اظهار داشت: پنج پایگاه اورژانس هوایی الیگودرز، ایلام، اورژانس تهران، البرز و لرستان بیشترین ماموریت های اورژانسی را در ۹ ماهه سال ۹۸ انجام داده اند.

رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور به عملکرد اورژانس هوایی از سال ۱۳۷۹ تا پایان آذر ۱۳۹۸ اشاره کرد و گفت: در این مدت نیز ۲۰ هزار و ۱۰۰ سورتی پرواز انجام شده که طی آن ۲۸ هزار و ۳۶۰ بیماران و مصدوم بدحال انواع حوادث و سوانح به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شده اند.

ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیرمترقبه و فوریت‌های پزشکی در هنگام بروز بیماری‌های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت‌های اصلی سازمان اورژانس کشور است.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code