ایجاد مشوق برای جذب توریسم سلامت

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سازمان میراث فرهنگی برای توسعه توریسم سلامت آمادگی کاملی برای همکاری با وزارت بهداشت را دارد تا پتانسیل و ظرفیت و توانمندی پزشکی ایران را در جامعه جهانی تبلیغ کند.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، محمد محب خدایی در همایش روسای بیمارستانهای دارای واحد پذیرش بیماران بین الملل، اظهار داشت: خدمات حوزه سلامت در ایران کیفیت بسیار خوبی دارد اما در حوزه بازاریابی و جذب توریسم سلامت، وظایفی داریم و جذب گردشگر منافعی برای گروه ها و اقشار مختلف جامعه به دنبال دارد که تقویت آن، نیازمند اقدامات بین بخشی و کار تیمی است.

محب خدایی افزود: بسیاری از پزشکان ایرانی در کشورهای دیگر خدمات تخصصی پزشکی را ارائه می دهند اما در واقع خدمات دهنده را صادر کرده ایم در حالی که باید خدمات گیرنده را به کشور وارد کنیم.

وی تصریح کرد: ورود توریسم سلامت به کشور باعث رونق و انتفاع حوزه های مختلف از جمله شرکت های هوایی، هتل ها و حمل و نقل می شود و در این حوزه، موفقیت های چندانی نداشته ایم و لازم است که مشوق هایی ایجاد کنیم تا گردشگر سلامت، به گرفتن خدمات در ایران تشویق شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: برای صادرات محصولات مختلف در کشورهای دیگر باید هزینه های حمل و نقل و بازاریابی را در آن کشورها پرداخت کنیم و وقتی این محصولات به کشورهای دیگر صادر شود، برای آنها اشتغال ایجاد کرده ایم و هر قدر بتوانیم توریسم سلامت ایران را تقویت کنیم، حوزه های مختلف توسعه می یابند و اشتغال و اقتصاد رونق می یابد.

محب خدایی با تاکید بر اینکه همه ذینفعان توریسم سلامت باید در کنار یکدیگر باشند، افزود: حتی یک راننده تاکسی می تواند در تقویت یا تخریب توریسم موثر باشد و خوشبختانه توان پزشکی ایران بسیار بالا است و باید فرصت های بازاریابی توریسم سلامت به ویژه در حوزه گردشگران زیارتی ایجاد شود.

وی در پایان اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی برای توسعه توریسم سلامت آمادگی کاملی برای همکاری با وزارت بهداشت را دارد تا پتانسیل و ظرفیت و توانمندی پزشکی ایران را در جامعه جهانی تبلیغ کند.
بهداشت نیوز

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code