اگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم در معرض تلفات بیشتری خواهیم بود

استاندار بوشهر گفت: در حالی که تا نیمه خرداد آمار فوتی های استان ۱۳ نفر بود اما تنها در روز گذشته ۱۲ فوتی ناشی از شیوع کرونا داشتیم لذا اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنیم در معرض تلفات بیشتری خواهیم بود.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، عبدالکریم گراوند در گفتگوی زنده با شبکه خبر عنوان کرد: استان بوشهر به روند ثابتی در ابتلا به کرونا رسیده است.

وی افزود: از نیمه خرداد به بعد شاهد اوج ابتلا به کرونا در استان بوشهر بودیم به طوری که از  آن زمان (نیمه خرداد) تاکنون هفت هزار و ۳۳۸ نفر ابتلا و ۲۰۰ فوتی در استان بوشهر ثبت شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: از دو هفته قبل با تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا و محدودیت هایی که در استان بوشهر ایجاد کردیم در کنار پویش ماسک زدن و همکاری و همراهی مردم استان بوشهر شاهد روند ثابتی در ابتلا به کرونا در استان هستیم.

استاندار بوشهر تاکید کرد: بر اساس گزارشهای دریافتی، ۹۶ درصد ادارات و بیش از ۶۰ درصد اصناف استان پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند.

وی ادامه داد: با تلاشهای صورت گرفته کادر درمان و همراهی مردم تعداد بستری ها در استان از ۳۴۰ نفر به ۳۱۲ نفر رسیده است.

مقام عالی دولت در استان بوشهر اظهار کرد: کم هزینه ترین ابزار مقابله با کرونا استفاده از ماسک است.

گراوند بیان کرد: در حالی که تا نیمه خرداد آمار فوتی های استان ۱۳ نفر بود اما تنها در روز گذشته ۱۲ فوتی ناشی از شیوع کرونا داشتیم لذا اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنیم در معرض تلفات بیشتری خواهیم بود اما امیدواریم با همکاری مردم و تلاش کادر درمان در روزهای آینده شاهد کاهش روند ابتلا و فوتی ناشی از کرونا در استان باشیم.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code