امکانات ورزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با استانداردهای خوابگاهی فاصله زیادی دارد

دکتر پیوندی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اهمیت ورزش، امکانات ورزشی در دانشگاه را در فاصله زیادی با استانداردهای دانشجویی معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپیدپوش، در مراسم افتتاح سالن ورزشی سرپوشیده که در مجتمع خوابگاهی حضرت زهرا(س) برگزار شد، دکتر پیوندی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امکانات ورزشی دانشگاه را با فاصله زیادی نسبت به استانداردهای دانشجویی توصیف کرد.

در این مراسم که باحضور مسئولین و معاونین دانشگاه، نماینده وزارت بهداشت، مدیران ورزشی و دانشجویان مدال آور و قهرمان در زمینه فعالیت های ورزشی برگزار شد گفت: این مجموعه در مدت ۲ سال و در فضایی به وسعت ۵۰۰ متر مربع احداث شده است تا به بیش از ۱۰۰۰ دانشجو مقیم در مجتمع خوابگاهی حضرت زهرا(س) خدمات ورزشی ارائه دهد.

وی ضمن ابراز امیدواری از استفاده دانشجویان از این سالن به عنوان یک فرصت عنوان کرد: ورزش به عنوان یک نقطه اتکا و سنجش برای میزان شادابی و نشاط در یک جامعه است و در کشور و گروهی که در آن به ورزش اهمیت داده شود، شادابی و نشاط میتواند عرصه ای برای وجود داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: ایجاد الگوها و فضاهای مناسب برای ترویج و تشویق ورزش وظیفه مسئولین است به خصوص در محیط های خوابگاهی و به ویژه در خوابگاه های دختران که با محدودیت هایی جهت استفاده از مراکز ورزشی روبرو هستند.

پیوندی یادآور ش:محیط خوابگاهی باید محیطی باشد که دانشجو دغدغه ای جز درس خواندن نداشته باشد و ما باید با فراهم کردن شرایط و لوازم رفاه، آرامش و آسایش، محیط را ایجاد کنیم که دانشجو بتواند با خاطری راحت به تحقیق، پژوهش، تحصیل، کار سیاسی صحیح و درست بپردازد و چنین مراکزی از ضروریات خوابگاه ها است تا دانشجو بتواند به وظیفه و نقش دانشجویی خود عمل کند.

وی در خصوص امکانات خوابگاه ها اظهار کرد: برخی از خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در شرایط ایده آل از نظر امکانات و تجهیزات قرار ندارند و باید شرایط جوری ترسیم شود و به سمتی رود که دانشجویان که در واقع مدیران و مسئولان آینده جمهوری اسلامی هستند بتوانند در شرایط مناسب به تحصیل بپردازند.

دکتر پیوندی ضمن درخواست از مسئولین در حوزه دانشجوئی _ فرهنگی و توسعه برای تلاش بیشتر جهت ارتقا امکانات خوابگاه ها گفت: امیدوارم شرایطی به سمتی تغییر کند تا گله مندی هایی که غالبا به حق هستند کمتر شوند و ما بع عنوان مسئولین در این حوزه پاسخ مناسبی برای ارائه به درخواست های دانشجویان داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه عنوان کرد:استانداردهای ورزشی در سطوح مختلف ملی، جهانی و خوابگاهی متفاوت است و دانشگاه علی رغم تمام مشکلات توانسته است در سطح استاندارد ملی که حدود ۰/۶ متر برای هر دانشجو است فضای ورزشی ایجاد کند اما متاسفانه هنوز با استانداردهای خوابگاهی و دانشجویی، به دلیل مشکلات و کمبودهای زیر ساختی فاصله زیادی داریم.

پیوندی خاطرنشان کرد:ما مسئولین به عنوان کارگزاران حوزه سلامت باید متوجه باشیم که علاوه بر ساختن و تجهیز بیمارستان ها باید به ورزش به عنوان عامل موثر بر سلامت و اقتصاد جامعه اهمیت بیشتری دهیم و از آن به عنوان یک ابزار پیشگیری از بیماری استفاده کنیم چرا که محور توسعه در جامعه انسان سالم هم از نظر روان و هم جسم است و تاثیر ورزش در این مسئله به خوبی روشن است.

وی در پایان صحبت های خود با استناد به بیانات مقام معظم رهبری، بار دیگر بر اهمیت ورزش تاکید و اظهار کرد: مقام معظم رهبری ۳ توصیه برای دانشجویان داشتند که درس بخوانید، در تهذیب بکوشید و ورزش کنید؛ قرار گرفتن ورزش در کنار تحصیل و تهذیب موکد نقش و اهمیت ورزش است.

 

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code