امضاء تفاهم‌نامه ارائه خدمات آموزشی به دانش‌آموزان دارای بیماری خاص و صعب‌العلاج بین وزارتخانه‌های بهداشت و آموزش وپرورش

با امضاء تفاهم نامه بین وزارتخانه‌های آموزش و پروش و بهداشت، به دانش آموزان دارای بیماری‌های خاص و صعب العلاج بستری در مراکز درمانی، خدمات آموزشی ارائه می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپیدپوش،تفاهم‌نامه ارائه خدمات آموزشی به دانش‌آموزان داری بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج که در مراکز درمانی بستری هستند بین وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز در وزارت بهداشت به امضا رسید.

دکتر دانش آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش گفت: در همه کشورها و جوامع، حقوقی در سطوح مختلف برای شهروندان تعریف شده است که دولت وظیفه دارد آن‌ها را انجام دهد؛ موضوع آموزش و آموختن و در کنار آن حق سلامت از مهمترین این حقوق هستند و جزء زیربناهای پیشرفت کشورهاست، بنابراین تمام شهروندان باید از آموزش با کیفیت برخوردار شوند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر تاثیر سلامت جامعه بر کیفیت آموزش عنوان کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر تفاهم نامه‌های موثری بین دو وزارتخانه به امضاء رسید و تفاهم نامه امروز برای ارائه خدمات آموزشی به دانش‌آموزانی است که به علت داشتن بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج برای مدت طولانی در بیمارستان‌ها بستری هستند و شرایط حضور در مدارس را ندارند و تلاش شده تا با اجرا کردن این تفاهم‌نامه دغدغه این دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها در خصوص مسئله آموزش از بین رود.

دانش آشتیانی در ادامه افزود: این طرح با توجه به مدل‌هایی که قبلا در برخی از بیمارستان‌ها با همکاری وزارت آموزش و پروش اجرا می‌شد، مطرح شد تا در سراسر کشور اجرا شود و خوشبختانه با استقبال وزارت بهداشت روبرو شد.

وی در پایان گفت: آموزش به دانش آموزان در مراکز درمانی یا در فضای آموزشی که در این مراکز در نظر گرفته شده است انجام می‌شود و یا معلم بر بالین بیمار حاضر می‌شود و لازم است متذکر شوم تمامی تاکید ما بر حضور نیروهای آموزشی در این طرح، به صورت داوطلبانه است.
در ادامه این جلسه وزیر بهداشت نیز با تشکر از همکاری آموزش و پروش در گسترش فرهنگ سلامت در جامعه، دستیابی به جامعه سالم را بدون کمک حوزه آموزشی ناممکن دانست و گفت: همکاری‌های بین دو وزارتخانه باعث کاهش فشار اقتصادی و ارتقاء سلامت جامعه خواهد شد و نتایج این همکاری‌ها در سال‌های آینده به خوبی حس خواهد شد؛ لازم است شکل و محتوا این برنامه‌ها به صورت مستمر پایش شود و دولت‌ها و مسئولان آینده نیز این مسیر را ادامه دهند.

دکتر هاشمی اجرای این گونه تفاهم نامه‌ها را وظیفه دولت دانست و با اشاره به پنج تفاهم نامه بین دو وزارت خانه گفت: دولت و نظام اسلامی باید به فرهنگ و رفتار توجه کنند و من امیدوارم در آستانه سال جدید به موضوع اضافه وزن دانش آموزان، کم تحرکی و با کنترل بوفه‌ها میزان مصرف نمک، قند و چربی، توجه بیشتر و جدی تری انجام شود.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code