افزایش تلفات کووید-۱۹ در فرانسه/ کمبود دارو تجهیزات پزشکی در جهان

شمار تلفات کووید-۱۹ در فرانسه با افزایش ۱۰۰۰ موردی بیش از ۶۵۰۰ نفر اعلام شده و حدود ۱۶۰ هزار نیروی پلیس به منظور اجرای قوانین مربوط به محدودیت تردد در این کشور به کار گرفته شده‌اند

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،بنابر اعلام مقامات فرانسوی افزایش ناگهانی موارد مرگ و میر در این کشور به این دلیل است که این آمار شامل مرگ و میر حدود ۳۰۰۰ نفر در مراکز نگه داری از سالمندان می‌شود.

طبق اعلام دانشگاه جانز هاپکینز، بیش از یک میلیون نفر در جهان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده و شمار تلفات ناشی از این بیماری از ۵۹ هزار نفر فراتر رفته است.

افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن در حالی روند افزایشی دارد که کمبود تجهیزات ضروری پزشکی موجب شده تا رقابت میان خریداران این محصولات تشدید شود.

فرماندار نیویورک این هفته هشدار داد که در مدت شش روز با کمبود شدید دستگاههای تنفس مصنوعی روبرو خواهند شد. همچنین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از مردم کشورش درخواست کرده تا برای مقابله با کروناویروس هنگام حضور در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.

به گزارش اسکای نیوز، نخست وزیر فرانسه نیز در اظهاراتی گفت: همواره در تلاش هستم تا کمبود دارو و تجهیزات اساسی برای حفظ جان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ جبران شود.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code